Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zámková dlažba stání na auto

Tak stále dumám nad tím jak to udělat v návodu Diton je
na původní zeminu 20 cm štěrkodrť 0-63 mm další vrstva 20 cm MZK 4-32 mm další ložná vrstva 4-8 5 cm a dlažba 8 cm
Teď otázka musím kopat příjezd půl metru do země nebo se dá nějak nahradit první vrstvy třeba beton plus kari síť ,děkuji

Beton bych nedával a půl metru kvůli stání osobního auta(?) určitě nekopal, jde-li o plochu nad původní zeminou (tedy ne nějakou navážkou kdovíčeho). Ty první dvě vrstvy bych klidně ošidil až na polovinu. Poté udusat "žábou", navrch ten jemný (4-8) štěrk 5cm, položit zámkovku a zažehlit "žehličkou".

Nejsem stavař, takže to ber s rezervou :-)

půl metru je zbytečné. Pokud nemáš dvoutunového macka a parkoviště nechceš stavět na pozemku s tekutými písky, tak můj názor je, že bude bohatě stačit 10-15cm. Ono pokud je hlína dobře udusaná, tak by to drželo i naostro..

Pokud chceš kopat ještě méně, tak to lze místo do drti umístit do suchého betonu (dá se udělat, nebo rovnou koupit) a mělo by odhadem stačit cca 5cm. Je to přece jen "blbé" parkoviště. :-) (stavaři prominou)

edit: navíc dobře zhutnit půl metru nové vrstvy tak není žádná sranda..

klidně bych těch 40cm nechal ale použil bych jen jednu frakci drceného kameniva.. je celkem jedno kterou..
tj. 30 - 40cm kameniva 0-63cm(například), na to 5 - 8cm štěrku (4-8cm) a na to dlažbu.. původní zeminu udusat žehličkou, stejně jako kamenivo 0-63cm.. po pokládce dlažby pochopitelně znovu udusat..
Beton ale v žádném případě.. Nejen, že by se pod pokládkou držela voda ale dlažba by se dost prodražila..

zajimave nekde jsem cetl ze se ma kopat az 85cm ale myslim ze to bylo na silnicni komunikaci
planuji take stani pro auto takze jsem se rozhodli prvni rok vykopat 30cm navezt sterk a parkovat necham to pres zimu
a az si to sedne a vyjezdim koleje pak prebytecny sterk jednoduse uberu a polozim zamkovou...