Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulátor napětí v bytě - nižší platba za energii

Nedavno jsem cetl clanek o tom ze distributori energie zamnerne dodavaji do site vyssi napeti nez 230V. Tim pak dochazi k zvyseni proudu v obvodech a i ke zvyseni platby zaenergii. Je na tom neco pravdy?

Ciste jen teoreticky. Kdyby nekdo poustel do site vyssi napeti (235, 240V), výkon (spotreba) i cena by se zvýšily kvadraticky... (P=U*U*R Wattů).

Je to jen fama nebo by se teoreticky dalo usetrit za energii kdyby si lidi dali do bytů nainstalovat nejake stabilizatory napetí aby meli v siti vzdy presne 230V ? Prodavaji se takove stabilizatory napr. už spojene primo s jističem ?

Zde jste prokázal neschopnost pochopit Ohmův zákon v jednoduché podobě! A zjevně jste naprosto nedotčen základy fyziky ze ZDŠ!
Prostě tato oblast lidské činnosti je mimo vaše chápání a měl byste pro dobro ostatních této marné snahy zanechat...

njn. kdo jiny nez naš neznamy neregistrovaný pan ms.

Zde jste prokázal neschopnost pochopit Ohmův zákon

Co k tomu rict... Zacatky jsou vzdy nejhorsi :-)

Ale mate pravdu,
Kdyz necemu clovek nerozumi, nema smysl si to nechat vysvetlit. VŠ a konec. Od teto chvíle nema clovek pravo na jine vzdělání. Mi to pripada jako ve Futurame "You gotta do what you gotta do". Bohuzel jsem asi nemel to stesti jako vy stravit 4 roky (s maturitou?) na ucnaku :-)

Neco jako regulator napeti pro byty se tedy neprodava? V praxi se nic podobneho nevyuziva?

ms : Vy se tu oražujete znalostmi ze základky , ale jak se zdá tak tomu vůbec nerozumíte , jste úplná " Lama " proto bych Vám doporučil zdržet se jakýchkoliv
výroků co se týče elektrotechniky. Nepovyšuji se , jsem pouhý diplomovaný elektrotechnik , mimo jiné revizák elektro . tak o tom asi musím něco vědět.
Snad Vám to stačí ,aby jste dal pokoj se svými stupidními radami a nesmysly.

Chlapci, a co takhle odpovědět, laikovi, že elektroměr u maloodběratele počítá (a REP pak účtuje) jen odebranou "činnou" energii a pomineme-li účinnost (pro šťouraly - ne účiník) jednotlivých spotřebičů, tak s větším napětím dostanete i větší výkon spotřebičů = trouba a plotna víc hřejí, žárovka víc "topí" a svítí, motor má větší sílu na hřídeli... Prostě tím získáme výkonnější spotřebiče a pokud výkon skutečně odebereme, zaplatíme jej.