Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojistka Felicia

Zdravím, mám felicii 1,3 a mám dotaz. Jáké číslo pojistky patří autorádiu? Vůbec nikde jsem to nemohl vyčíst. Děkuji za odpovědi.

Často mívají autorádia pojistku zabudovanou v přívodním drátu - váleček s bajonetovým závitem. Felicie má standardně v autokonektoru + rozbočené na dva kontakty autorádia, tzv. "provozní +" a + které napájí paměť. Moderní autorádia hodně žerou i po vypnutí, proto se "provozní +" vypíná nebo natáhne od zapalování, dost by jinak cucalo baterii (osobní zkušenost). Neudělal někdo něco takového?

Nám stejnou zkušenost, proto jsem už před lety zapojil autoradio přes další vypínač. Připojení od zapalování se mi nelíbí, radio nehraje při stání. Mé autoradio se umí samo naladit stisknutím jednoho tlačítka, a tak těch pár vteřin vydržím. Pokud se denně jezdí, nehraje to roli, ale za měsíc - i dříve - bez odpojení radia je baterka totálně prázdná.

Tak už jsem si s tím poradil. Napojil jsem plusák od rádia na vypínač a pak na kontrolku s žárovičkou, abych viděl, zda-li je obvod v činnosti. A z kontrolky do Iso konektoru. Vyzkoušel jsem to, obvod funguje, vypínač taky, ale nesvítí mi žárovička. Zkoušel jsem měnit žárovky, ale nesvítí, ač byly žárovičky dobré. Když vyndám žárovku z kontrolky, tak rádio nehraje, vlastně rozpojím obvod. Vrátím žárovku, rádio hraje, ale žárovka nesvítí. V čem je problém? Má být ta kontrolka paralelně nebo jak? Tady je takový lehký nákres: 83schema_kontrol.jpg