Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lednice namrzá

Asi před měsícem nám začala lednice vydávat divná zvuk při chlazení. Po delším zkoumání jsme zjistili že je v dolní části lednice (nad šuplíky) led. Lednici jsme odmrazili a byl měsíc pokoj.

Jenže to začala dělat zas. Tvoří se tam led a lednice divně chrčí když chladí. Myslím, že je to tím, že je námraza i na tom, co se tam vzadu v té lednici točí. Odmrazení pomohlo už jen na dva dny. je to dost nepříjemné, to chrčení je dost hlasité. Netuším, čím to může být. U zadní stěny nic dané nemáme a v místech kde to namrzá také ne.

Lednice je asi 3 nebo 4 roky stará, americký typ - levé dveře mrazák, pravé lednice. S mrazákem problém není, je bezúdržbový a nikde se tam led netvoří. Teď je lednice nastavena na +7°C a mrazák na -17°C. Mysleli jsme, že když bude v lednici tepleji nebude tak rychle namrzat, ale je to jedno.

Prosím o radu, opraváře se mi zatím volat nechce. Díky

No, tak lednice už nenamrzá. Nechali sme ji pořádně rozmrazit a zvýšili teplotu, pro změnu se v ní tvoří voda. Všude jsem se dočetla, že musím vyčistit ten kanálek, ale...On tam nikde žádný není. Kaluž mám vždy na dně (pod dvěma šuplaty) potom v horním šupleti a na poličce nad šuplaty. Kudy má odtékat fakt nevím, nikde tam prostě nic není:(

Lednice vypadá cca takto http://www.cenicek.cz/static/r/p/c/143107883691.jp g - vpravo lednice, vlevo mrazák. Je tak 3 roky stará. Jestli někdo tušíte, kde ten odtokový kanálek má být, budu vděčná. Ještě zkontoluju zda je lednice nakloněna dozadu, ale to asi nepomůže, když bude ucpaný nakálek:(

Je to Samsung, typ nevím, ale vnitřek je jako na obrázku. Uvnitř žádný drážka ani dírka není, prohlédla jsem to několikrát, vyndala šuplata, poličky, nic. Vzadu nevím, sama s ní nehnu, to musím počkat na přítele, až dorazí domů. Z boku tam moc vidět není, ale asi se bude muset něco odmontovat abychom se tam dostali, nevím.

To je ten, co mám doma a našla sem na netu (v podstatě). Jediné co je tam napsané je, že zahřívání boků chladničky je normální a že mohou být pootevřené dveře, nic víc. Dveře těsní, to jsem zkoušela několikrát.

Bohužel jsem se k ničemu dalšímu nedopracovala a jak se leze pod ten kryt a zda to vůbec jde, to nevím.

Jojo, ventilační otvory nemají být ucpené nebo zakryté - nejsou. Zásobnník na led se vyjímá, když chci vyměnit žárovku. To nechci a navíc žárovka je až na tom krytu zadní stěny, nebo co to je. Ten je od shora až dolů a to jak v lednici, tak v mražáku. Aby šla vyndat, museli by se odstranit všechny police, ale ten kryt je napevno přidělaný.

Návod sem četla a to několikerý a několikrát a jak vyčistit ten odtok vody a kde je, o tom tam není ani písmenko.

několikrát a jak vyčistit ten odtok vody a kde je, o tom tam není ani písmenko.

Jak pravil klasik, zkusi bych nepřítele obklíčit.
Najdi vzadu na kompresoru nádobku, do které má stékat zkondenzovaná voda a odpařit se tam. Vraž do přívodní hadičky šlaušek od pumpičky. Pumpni a někdo ať kouká kde to v lednici bude chrochtat.

Zdravím tak mi ten vetilátor uvnitř také dře už jste přišli na závadu já už nevím co s tím už jsem se snažil odmontovat ten kryt za jakym je asi nějaká vrtulka ale bez ůspěchu sem s toho už vyřízený mám zavolat opraváře ?

Já si myslím,že odtokový kanálek hledáte v lednici marně.Ten by měl být až za stěnou s průduchy,protože ventilátor odsává z lednice skrz průduchy vlhký vzduch a tam se znovu ochlazuje a zbylý kondenzát pak odtamtud odteče do odpařovací misky.
A ten divný zvuk je asi od špatně fungujícího ventilátoru,ten pak neodsává vlhký vzduch a v lednici se tvoří námraza.