Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lednice namrzá

Asi před měsícem nám začala lednice vydávat divná zvuk při chlazení. Po delším zkoumání jsme zjistili že je v dolní části lednice (nad šuplíky) led. Lednici jsme odmrazili a byl měsíc pokoj.

Jenže to začala dělat zas. Tvoří se tam led a lednice divně chrčí když chladí. Myslím, že je to tím, že je námraza i na tom, co se tam vzadu v té lednici točí. Odmrazení pomohlo už jen na dva dny. je to dost nepříjemné, to chrčení je dost hlasité. Netuším, čím to může být. U zadní stěny nic dané nemáme a v místech kde to namrzá také ne.

Lednice je asi 3 nebo 4 roky stará, americký typ - levé dveře mrazák, pravé lednice. S mrazákem problém není, je bezúdržbový a nikde se tam led netvoří. Teď je lednice nastavena na +7°C a mrazák na -17°C. Mysleli jsme, že když bude v lednici tepleji nebude tak rychle namrzat, ale je to jedno.

Prosím o radu, opraváře se mi zatím volat nechce. Díky

Díky za tipy. Kanálek mě napadl, ale 1) voda nenamrzá dole, ale jakoby zezadu lednice, 2) žádný kanálek v lednici nemáme, ať sem hledala jak sem hledala. Je tak jakýsi kryt, kde něco takového možná bude, ale je na něm napsáno, že se nemá oddělávat a navíc bych musela odmontovat x dalších částí, abych se pod něj dostala.

Takže doufám, že to tímto není. Mimochodem od včera odpoledne je lednice OK a chová se normálně. Dala jsem do míst kde byla vždy námraza misku se solí. Nevím, zda pomohlo to, nebo si prostě "dala pauzu" a zase začne zlobit...

No, tak lednice už nenamrzá. Nechali sme ji pořádně rozmrazit a zvýšili teplotu, pro změnu se v ní tvoří voda. Všude jsem se dočetla, že musím vyčistit ten kanálek, ale...On tam nikde žádný není. Kaluž mám vždy na dně (pod dvěma šuplaty) potom v horním šupleti a na poličce nad šuplaty. Kudy má odtékat fakt nevím, nikde tam prostě nic není:(

Lednice vypadá cca takto http://www.cenicek.cz/static/r/p/c/143107883691.jp g - vpravo lednice, vlevo mrazák. Je tak 3 roky stará. Jestli někdo tušíte, kde ten odtokový kanálek má být, budu vděčná. Ještě zkontoluju zda je lednice nakloněna dozadu, ale to asi nepomůže, když bude ucpaný nakálek:(

no někde to má snad ten chladící výparník a pod ním bývá v plastu udělána drážka v níž je v nejnižším místě dírka kudy má odtékat voda při rozmrazení....třeba u Westfrostky je to tak, že drážky jsou od krajů ke středua tam je dírka kterou voda odteče do nádržky na kompresoru a odtud se teplem kompresoru odpaří do vzduchu.Kompresory jsou ze zadu vidět?..prohlédl bych si mražák ja to tam je uděláno , když je také samoodmrazovací...

No, mražák vypadá podobně. Nikde žádná dírka, drážka, nic.

Podle mě, ale je to jen dojem, je ta dírka za tou zadní stěnou. V lednici jsou v ní otvory, jakoby větrací a v mražáku je to samé a zdá se, že za tím je vvolný prostor. Už jsme se tam jednou zkoušeli dostat, ale nejde to. Dá se oddělat je kryt na žárovky (v lednici) a tohle je jakoby za tím. Teda nevím jestli to tak může být, ale vysvětlovalo by to, proč tam nikde není žádná drážka ani dírka na oddok, respektive je, ale nedostupná.

Je to Samsung, typ nevím, ale vnitřek je jako na obrázku. Uvnitř žádný drážka ani dírka není, prohlédla jsem to několikrát, vyndala šuplata, poličky, nic. Vzadu nevím, sama s ní nehnu, to musím počkat na přítele, až dorazí domů. Z boku tam moc vidět není, ale asi se bude muset něco odmontovat abychom se tam dostali, nevím.

To je ten, co mám doma a našla sem na netu (v podstatě). Jediné co je tam napsané je, že zahřívání boků chladničky je normální a že mohou být pootevřené dveře, nic víc. Dveře těsní, to jsem zkoušela několikrát.

Bohužel jsem se k ničemu dalšímu nedopracovala a jak se leze pod ten kryt a zda to vůbec jde, to nevím.

Jojo, ventilační otvory nemají být ucpené nebo zakryté - nejsou. Zásobnník na led se vyjímá, když chci vyměnit žárovku. To nechci a navíc žárovka je až na tom krytu zadní stěny, nebo co to je. Ten je od shora až dolů a to jak v lednici, tak v mražáku. Aby šla vyndat, museli by se odstranit všechny police, ale ten kryt je napevno přidělaný.

Návod sem četla a to několikerý a několikrát a jak vyčistit ten odtok vody a kde je, o tom tam není ani písmenko.

několikrát a jak vyčistit ten odtok vody a kde je, o tom tam není ani písmenko.

Jak pravil klasik, zkusi bych nepřítele obklíčit.
Najdi vzadu na kompresoru nádobku, do které má stékat zkondenzovaná voda a odpařit se tam. Vraž do přívodní hadičky šlaušek od pumpičky. Pumpni a někdo ať kouká kde to v lednici bude chrochtat.

Zdravím tak mi ten vetilátor uvnitř také dře už jste přišli na závadu já už nevím co s tím už jsem se snažil odmontovat ten kryt za jakym je asi nějaká vrtulka ale bez ůspěchu sem s toho už vyřízený mám zavolat opraváře ?

Já si myslím,že odtokový kanálek hledáte v lednici marně.Ten by měl být až za stěnou s průduchy,protože ventilátor odsává z lednice skrz průduchy vlhký vzduch a tam se znovu ochlazuje a zbylý kondenzát pak odtamtud odteče do odpařovací misky.
A ten divný zvuk je asi od špatně fungujícího ventilátoru,ten pak neodsává vlhký vzduch a v lednici se tvoří námraza.