Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak současně zapojit zásuvku a vypínač na světlo ?

Zdravím. Mohl by někdo prosím poradit, ze zdi jdou tři kabely /modrý,hnědy a žlutý/ a já potřebuji správně zapojit zásuvku a vypínač na světlo. Ten vypínač na světlo a zásuvka je vedle sebe, ale nevím jaksi, jak bych měl rozvést správně přívod proudu, kam ho vést prvně a jak ho dovést správně k tomu druhému ? Děkuji předem za nápovědu.

Na zásuvkový okruh může být připojen jeden světelný vývod a naopak. Ale v jaké normě to má oporu opravdu nevím, snad někdo, kdo to sleduje systematičteji by to věděl, nicméně nám to na každém školení říkají (bývá to totiž občas v testu s možnostmi přibližně a) je to nepřípustné, b) lze jedno, c) není to omezené, přičemž správně je ta prostřední možnost).
Kombinovaný okruh je něco jiného, to se snad v čechách ani nedělá (připouštělo se to pro nějaké krcálky typu garsonka s jedním světlem a dvěma zásuvkama). Setkal jsem se s tím v Itálii, že mají na celý byt jeden jistič a jeden proudový chránič (většinou zkombinované do jednoho přístroje, což opět u nás není možné), takže když vypadne, je totální tma. A že to vypadne lehce jsme se na dovolené přesvědčili, stačí pustit třeba rychlovarnou konvici při zapnutém bojleru. A to je právě důvod, proč se u nás a v celém rozumném světě okruhy oddělují, aby nevypadlo všechno.