Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodavatelé zemního plynu

Zdravím ve spolek.

dnes mě navštívil podomní prodejce zemního plynu od EONu ( klasika, nabízel mi jejich(výhodné) služby )) a chtěl ze mně vydyndat roční vyúčtování a tak. Nic takového jsem mu neukázal. Slušně jsem ho poslal pryč s tím, že si pročtu prospekty, co mi nechal a když se mi to bude zdát výhodné, že se ozvu.

Chci se zeptat, jestli má někdo s tímto zkušenosti ať dobré či špatné. A jestli by dokázal někdo doporučit dodavatele, se kterým je opravdu spokojen :-)

Předem děkuji za reakce, názory a doporučení.

loading...

Udelal jsi dobre, nic jim nedavej a hlavne nic nepodepisuj...

kdyz jsem byl v praci navstvili nas taky, ne kvuli plynu ale elektrice.Mlada byla tak blba ze jim dala vyuctovani a diky tomu ze maj vychcane podobny letaky jako CEZ z ni vymamil vyuctovani a zmenil ji dodavatele:

Kdyz pominu to ze jsou skoleny zblbnout lidi mel jsem stim peky honiky to zrusit.Jde o to ze s pospisem o zmene dodavatele jim davas i plnou moc k jednani o zruseni dodavek od stavajiciho dodavatele.

Jsou schopny tak daleko zajit ze nepotreboval platnou obcanku ale jen to vyuctovani ze kteryho to co potreboval obslehnul a nenapadne se ztratitl.

Je dobry ze se CEzaci ozvali ze stejne toto nejde prptoze tu smlouvu na dodavky energii mas u nich 2 roky a pokud jsme opravdu prejit je nutny to doplatit + sankce.

Nema se cenu s nima vubec bavit a rovnou na ne poslat Civavu at ho vysteka ze dveri.

Technicky si vem co je to za podvod.Jak ti muzou nabidnout neco levnejc kdyt ten plyn(respektive potrubi a distribucni sit) neni vubec jejich, oni musi platit taky CEzu(RWE) za to ze se k tobe ten plyn dostane.Uz z toho principu at ti slibej sebelevnejsi plyn je blbost.

Ten EON ten jeste sel, po mesici telefonovani jsme to konecne zrusili, vec jsme proprali jeste u ERÚ protoze nehodlali pismne potvrdit to osdtoupeni os smlouvy ale nakonec jo, jo povedlo se.

Nikomu to nepreju ale u tchyne zazvonili taky ale od BOhemie a ty se o ni perou jak kdyby ta jeji smlouva byla zlata a co vim stezuje si ze mesicne ji to vychazi o cca 500,- vic nez co byla u CEZu.Dobre ji tak.

u těch menších dodavatelů to ale může vyjít levnějc, virtuální operátoři mobilů sou o hodně levnější a taky to překupují od těch nevirtuálních.
Když jim dáš vyúčtování to ještě nic udělat nemůžou. To bys jim musel něco podepsat, pak to můžou změnit.

hele psal jsem o tom, uz ani obcanku nepotrebujou obslehne to z faktury nebo z puvodni smlouvy, nenapadne tam zaskrta co potrebuje, okeca to nebo spis zakeca to a necha te to nenapadne podepsat a vytrati se i bez obcanky.Este kdyz to ma ta moje slepice v genech podepisovat kdejakou levnejsi vec kdejakymu ulizanymu krasavci..

Nic kazdyho vec, my mame vic negativni zkusenosti s nima, jen se divim ze se vyslovene tyhle 18ti lety deti nechaj zlakat a ze maj tu drzost neco podobnyho provyst kvuli jabku nebo mandarince navic.

muze vyjit levnejc je pro me docela siroky pojem.Treba ta bohemia nebo EON ti daj fixaci ceny na treba 5 let a ted si vem ze i kdyby se rapidne tyhle komodity zlevnily pak budes tratit a nic s nima neudelas.

Ony ty překupnické firmy mají zpravidla zaměnitelný název typu "České energetické centrum" a pod. a jejich agenti si potrpí na prokazování se legitimací.

Jakmile mi zazvoní a ukáže legitimaci, beze slova sáhnu do botníku a podám mu předem připravenou kartičku s textem: "Podomní obchod je v tomto objektu zakázán" a zavřu dveře.

Můj kolega ho zase nechá vykecat a když mu agent vysvětluje, jak je to cenově výhodné, kolega mu řekne, že jemu na nějaké koruně nezáleží a že svůj ČEZ miluje a nikdy by ho neopustil.