Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký materiál na postel

zdravim,
chtel bych postel na zakazku. Potreboval bych na sirku 200. Moc se nevyrabi, nebo jsou otresny a nelibi se mi. No a tak jsem uvazoval, ze bych si ji nechal udelat na zakazku. Jenze zde se nabizi, jake drevo volit.
Proto se ptam, mate-li zkusenosti, tak co zvolit na postel na zakazku..kvuli zivotnosti, vrzani a tak ¨:) diky

to se jako rozštípalo to dřevo? ty vago, tak to musela bejt nakládačka. jestli ta holka ještě žije, tak zažila něco co málokterá ;-) pokud seš ale takovejhle bombarďák, tak pak by asi bylo nejlíp provádět takovýhle věci spíš někde na zemi a venku, ne? :-D

no a pokud to povolilo ve spojích, tak to nebylo dřevem, ale blbě odvedenou prací truhláře

cokoliv se ti líbí.
na chalupě i doma jsem dělal palandy ze smrku a borovice, na chalupě je to 200x220, doma 100/200 pro děcka a nikde nic nevrže. ta na chalupě už má 10 let a byla už dokonce 3x v povodni a pohoda. druhá palanda co tam je je taky ze smrku, splácal jí předchozí majitel někdy v roce 1950 a pořád dobrý. takže výběr materiálu je podle mne čistě záležitostí toho, jaký dřevo se ti víc líbí a kolik za to chceš dát. větší vědu bych v tom nehledal. dub a buk jsou i pro mne hezčí dřeva (ale každej to může mít jinak) a například na stolovou desku mají díky své tvrdosti asi větší opodstatnění. do postele ale počítám nějak moc tužkou nebo příborem šťourat nebudeš ne? takže tak - prostě cokoliv.

Taková hrušková nebo javorová postel, to by mohlo bejt taky hezký, jenže třeba já do ložnice přijdu až večer a to už mám pomalu oči zavřený, pak si lehnu (taky oči zavřený), pak se probudím (pořád oči zavřený) a jdu do koupelny ty oči rozlepit - ale tam už tu postel zas nevidím. A ani pak celej den. takže pro mě je postel jen místo kam si lehnu. A pak samozřejmě ještě taky .. že jo... ale to mě taky zajímaj jiný věci než jak vypadá postel ;-)

Mimochodem, naší manželskou máme nějakou smrkovou základní z IKEA už asi 15 let a nic jí není, furt dobrá. Akorát jsme jednou v návalu blbosti koupili nějaký hyper super X zónový matrace a když to srovnám s obyč tvrdým 10 cm molitanem co máme na chatě, tak je to o poznání horší (ten molitan je lepší)