Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký materiál na postel

zdravim,
chtel bych postel na zakazku. Potreboval bych na sirku 200. Moc se nevyrabi, nebo jsou otresny a nelibi se mi. No a tak jsem uvazoval, ze bych si ji nechal udelat na zakazku. Jenze zde se nabizi, jake drevo volit.
Proto se ptam, mate-li zkusenosti, tak co zvolit na postel na zakazku..kvuli zivotnosti, vrzani a tak ¨:) diky

Dub není nejtvrdší dřevina ale zkrátka pro tu postel je velmi vhodný... ale také je cenově někde jinde než třeba smrk.Ale řeknu vám dělal jsem si postel ze smrku a jsem velice spokojen.Žádné vrzání,nic...a ještě když ho namoříte třeba na již zmíněný dub tak je to na oko také pěkné...

to se jako rozštípalo to dřevo? ty vago, tak to musela bejt nakládačka. jestli ta holka ještě žije, tak zažila něco co málokterá ;-) pokud seš ale takovejhle bombarďák, tak pak by asi bylo nejlíp provádět takovýhle věci spíš někde na zemi a venku, ne? :-D

no a pokud to povolilo ve spojích, tak to nebylo dřevem, ale blbě odvedenou prací truhláře

Pokud disponuješ dostatkem peněz, tak dub, nebo buk, podle barvy, která se ti víc líbí.
Já mám postel z borovice, protože tata měl doma borový prkna, tak mi vyrobil postel z nich.
Smrk bych volil jen v nouzi, je měkčí a nelíbí se mi tolik.

Je spousta různých dřev, ale ty méně obvyklý jsou drahý, např. ořech, olše... je to všechno především o financích.

Smrk-Borovice skoro nastejno....pokud chceš aby ti to pár desítek let vydrželo tak Dub :-)

o tom jestli je borovice hezčí než smrk o tom bych polemizoval...mě se na borovici nelíbí ty velké suky...a je s tím samozřejmě víc práce velké suky,smolníky...ale to je na každém co se mu líbí.

by mě teda zajímalo odkud bereš tohle tvrzení, že "borovice se do interiéru nehodí" ? To už zní jak nějaká univerzální pravda, čéče. Do interiéru se přece hodí cokoliv se tomu, kdo tam žije, líbí. Žádný jiný měřítko mi nepřipadá relevantní. Teda sory, hádat se nechci, ale ckus není úplně něco, co by se dalo objektivně stanovit, no ne?

Já mám postel na míru z obyč lamina a taky funguje jak má :). Má rozměr 200x220cm se čtyřmi zasouvacími šuplíky (1x1m) pod ní. Má už asi desátý rok a vrzat rošty (dřevotříska) začaly až po přestěhování, kdy se musela celá rozebrat a složit, tak rošty asi sedly jinak a vrzaly. Spravilo to kus koberce, které se daly pod rošty a umístění více vrutů a je klid :).
Pokud se postel udělá dobře a hlavně kvalitně, tak vrzání bych se bál nejméně, ať už je vyrobená z čehokoliv ...

Myslím si, že se postel z borovice může hodit na rám postele. Záleží, pokud máte sladěný styl. Máme už několik let postel z borovice, je to jen obyčejný hranatý rám, něco jako tohle - obrázek. Jsem přesvědčená, že se nám do ložnice perfektně hodí... Navíc má borovice daleko lepší vlastnosti, než smrk a přitom jde o hodně levný materiál. Mívali jsme smrk a předtím i dřevotřísku a vždy začala postel po pár měsících vrzat, což se nám s borovicovým rámem nestalo ani po téměř dvou letech. Někde jsem dokonce četla, že za to může právě lepší pružnost dřeva, ale nevím co je na tom pravdy. Jsme s borovicí spokojení, líbí se nám i ten její typický odstín a všimla jsem si, že si borovicové postele koupilo i hodně mých známých... Dokonce existují i specializované showroomy v Praze s nábytkem čistě z borovicového dřeva. :-)

Ako už bolo spomínané určite je lepšie nejaké tvrdšie drevo ako buk, dub. Ja mám postel sice nie na zakázku, a zo smrekového masívu (konkrétne túto, ale v prevedení jednolôžko a so zníženým čelom pri nohách) už asi 5 rokov a zatial teda nikde nič nevŕzga a postel je celkovo dost tuhá i keď je smreková. Ono dosť záleží i na konštrukcii postele nie len na tom z akého dreva je spravená. Akurát nevýhodou každého mäkkého dreva je, že sa tam lahšie spraví preliačina do dreva keď sa do neho niečím narazí.

Já mám skoro tuhle. Jen ji máme z borovice, stejně jako veškerý nábytek v ložnici a palubkové podbití - to jen k tomu, že borovice se do interiéru nehodí...

Tuhle ložnicovou sestavu mám skoro 20 let, má za sebou čtvero stěhování a pořád je v pohodě a pořád se nám líbí.

cokoliv se ti líbí.
na chalupě i doma jsem dělal palandy ze smrku a borovice, na chalupě je to 200x220, doma 100/200 pro děcka a nikde nic nevrže. ta na chalupě už má 10 let a byla už dokonce 3x v povodni a pohoda. druhá palanda co tam je je taky ze smrku, splácal jí předchozí majitel někdy v roce 1950 a pořád dobrý. takže výběr materiálu je podle mne čistě záležitostí toho, jaký dřevo se ti víc líbí a kolik za to chceš dát. větší vědu bych v tom nehledal. dub a buk jsou i pro mne hezčí dřeva (ale každej to může mít jinak) a například na stolovou desku mají díky své tvrdosti asi větší opodstatnění. do postele ale počítám nějak moc tužkou nebo příborem šťourat nebudeš ne? takže tak - prostě cokoliv.

Taková hrušková nebo javorová postel, to by mohlo bejt taky hezký, jenže třeba já do ložnice přijdu až večer a to už mám pomalu oči zavřený, pak si lehnu (taky oči zavřený), pak se probudím (pořád oči zavřený) a jdu do koupelny ty oči rozlepit - ale tam už tu postel zas nevidím. A ani pak celej den. takže pro mě je postel jen místo kam si lehnu. A pak samozřejmě ještě taky .. že jo... ale to mě taky zajímaj jiný věci než jak vypadá postel ;-)

Mimochodem, naší manželskou máme nějakou smrkovou základní z IKEA už asi 15 let a nic jí není, furt dobrá. Akorát jsme jednou v návalu blbosti koupili nějaký hyper super X zónový matrace a když to srovnám s obyč tvrdým 10 cm molitanem co máme na chatě, tak je to o poznání horší (ten molitan je lepší)