Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pákovka protéká z hubice

Chlapi, mám v koupelně pákovou baterii spojenou i se sprchou v jedno. Vždy po zastavení vody mě ještě asi tak 10 sek. protéká voda z hubice pákovky do umyvadla (ne ze sprchy). Bude to asi kartuší a těsněním, že ??? Všude jsem se dočel na internetu o tom, že voda lidem protéká po obvodu pákovky, ale ne jako teď u mě. Jsem mladší ročník, takže jsem se s tím kloudně ještě nesetkal. Výměnu bych také vlastně dělal poprvé :-/ Dík.

A jak si s tím má poradit ženská?!Pro mě je záhadou,že po sprchování voda stále kape.Někdy se ale stane,že po sprchování naopak nespadne ani kapka.Nedovedu si to vysvětlit.Někdy to téměř protéká a sbírám vodu,jindy pohoda.Obávám se,že toto mně nevysvětlí nikdo,přesto to píši,že se třeba génius najde. V tom případě díky. A.

Šikovná ženská, správná hospodyňka i pro pírko do železárstva s armatúrou skočí.

Podľa typu mixážnej batérie si kup fungl novú kartuš vyrobenú z teflónu a tiež gumené tesnenia s troma dierami pod kartuš pákovej batérie. Tiež si kup jeden kus silikónovej (alebo teflónovej), stuženej vazelíny na podmazanie tesnení a metalických závitov pred zborkou kartuše.

--------------------------------------------------
Prehadzovačka sprchy je situovaná až za kartušou, teda ak voda vyteká zo sprchy je to iba zostatkový obsah vody nahromadený v hadici či v potrubí vedúce do sprchy a v samotnom telese sprchy. Ak sa dostáva do sprchovej hadice vzduch, obsah vody samospádom vyteká po uzatvorení mixážnej kartuše.

Prehadzovačka sprchy má tiež vlastné tesnenia a tesnenie U-krúžka (malého guferka), aby voda nevyvierala v okolí prepínacieho tiahla alebo nesršala do výtoku batérie do vane a zároveň aj do sprchy.