Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nef-cni radiator

Dobry den,

cca tyden mi netopi jeden radiator v loznici. Rozvody v medenych trubkach, topilo se celou dobu, tak snad to nekde nezamrzlo (rozvody jsou za sadrokartonem).
Privodni trubka do radiatoru s ventilem je studena, pokusil jsem se odvzdusnovat - zadny vzduch, ale netekla ani voda. Kdyz jsem uzavrel ventil a pustil jej za chvili, tak to "luplo" v trubkach, ale stejne nic. Odvzdusnil jsem cca 15 radiatoru, ale stejne to nepomohlo. Nevite kde by mohl byt zakopany pes?

Dekuji
Robert

termostatický ventil? Je tam jehlový uzávěr, který mohl zůstat viset, i tak se mi ale nezdá, že z radiátoru nic neteče. U ventilu s citem poklepat a případně uzavřít na chvíli další radiátory.

Předně: Z radiátoru musí téci při odvzdušňování voda. Neteče-li a je dostatečný tlak vody, tedyz ostatních radiátorů v téže výšce teče, vada může býs v nefunkčním odvzdušňovacím ventilu /barva, zalepený "automat.ů.../.
2) Docílíte-li, že voda odvzdušňovákem poteče, odvzdušněte při vypnutém oběhovém čerpadle celý systém znovu, postupně od kotle ke konci větve rozvodu.
3) Nezačne-li topit, zkontrolujte funkci uzavíracího ventilu /demontáž termohlavice - ventil se otevře naplno/.

Roberte,
trošku Vás vystraším, ale jen spekuluji ze zkušeností..
Neznám Váš domek, ale již jsem zažil několikrát ..obklad SDK, za tím vedení elektriky a topení, včetně studené vody... a jelikož byla špatně provedena práce, byla drobná díra ve spáře a dělal se tam malý průvan studeného vzduchu. Občsas se to pozná, cigaretou, nebo voňavou tyčinkou okolo zásuvek v SDK.
Ale dost strašení...

Do ložnice do radiátoru vedou dvě trubky, jedna teplá-přívod a jedna studená-odvod.
Pokud otevřete odvzdušňovák a neteče voda při otevřeném ventilu, tak na 90% je to zamrzlé, (4% není tlak), a to obě trubky. Páč kdyby byla jen jedna, tak voda musí téci.

Chce to "osahávat" cesty potrubí...