Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzlé vypuštěné ústřední vytápění

:.(
Dobrý den potřebuji nutně rychlou odpověď.Měli jsme celou zimu vypuštěný systém ústředního vytápění v rd. Včera jsme se vrátili a tak jsme potřebovali systém napustit, ale bylo to zbytečné, zřejmě to někde asi zamrzlo. A tak bych se chtěla zeptat: 1/ jak se to mohlo stát a co máme s tím dělat
2/jak poznám kde to zamrzlo
3/ jak to rozmrazit
4/jak poznám že je místo již rozmrazené
5/a kdy začít napouštět systém.
moc moc děkuji za rychlé odpovědi. Eskymák
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Tak tedy rychle:
1)Po vypuštění vše profouknout stlačeným vzduchem - spolehlivější, ale ne 100%. Nejlépe nemrznoucí směs FRITHERM...
2) Blbě - něco nebude možné odvzdušnit, nebo to nebude topit. Možná to zamrzá i v průběhu napouštění (trubky jsou studené).
3) Při teplotách blízko nuly stačí hadr namočený v horký vodě a vyždímaný, přiložit na zamrzlé místo. Dále teplovzdušný ventilátor, pistole(horkovzdušná, ne do hlavy), u kovových potrubí připojit svářečku na delší kus zamrzlého potrubí a úsek postupně zkusmo zkracovat, dokud se neohřeje (pozor na přehřátí svářečky)...
4) čerpadlo již protlačí ohřátou vodu
5 ihned, ale nejlépe teplou nemrznoucí směsí
Pokud jste v okr. SM a okolí, mohu v nouzi pomoci.

Pokud je v těchto mrazech úplně prostydlý celý dům, bude hledání a rozmrazování zamrzlých míst velmi obtížné. Jen rozmrazíte jedno místo, opět zamrzne jiné. Asi bych se poptal v nějaké půjčovně, technických službách, u zemědělců a podobně, kde by půjčili plynový nebo olejový tepelný agregát (tepelné dělo). Mívá to výkon až 50kW. Tím bych vytopil celý dům a potom zprovoznil topení.
Pokud by jste toto zkusili pozor při použití. Před ústím topidla alespoň 3m nesmí nic být, co by mohlo chytnout, nebo se teplem poškodit.