Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzlé vypuštěné ústřední vytápění

:.(
Dobrý den potřebuji nutně rychlou odpověď.Měli jsme celou zimu vypuštěný systém ústředního vytápění v rd. Včera jsme se vrátili a tak jsme potřebovali systém napustit, ale bylo to zbytečné, zřejmě to někde asi zamrzlo. A tak bych se chtěla zeptat: 1/ jak se to mohlo stát a co máme s tím dělat
2/jak poznám kde to zamrzlo
3/ jak to rozmrazit
4/jak poznám že je místo již rozmrazené
5/a kdy začít napouštět systém.
moc moc děkuji za rychlé odpovědi. Eskymák
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Pokud je v těchto mrazech úplně prostydlý celý dům, bude hledání a rozmrazování zamrzlých míst velmi obtížné. Jen rozmrazíte jedno místo, opět zamrzne jiné. Asi bych se poptal v nějaké půjčovně, technických službách, u zemědělců a podobně, kde by půjčili plynový nebo olejový tepelný agregát (tepelné dělo). Mívá to výkon až 50kW. Tím bych vytopil celý dům a potom zprovoznil topení.
Pokud by jste toto zkusili pozor při použití. Před ústím topidla alespoň 3m nesmí nic být, co by mohlo chytnout, nebo se teplem poškodit.