Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká kapacita baterie pro 2,0 TDI ?

Zdravím, potřebuji koupit novou baterii, stávající nezvládá mrazy. Zdá se mi, že je do auta slabá. Můžete někdo doporučit kapacitu pro novou? Octavia 2 2,0 TDI Elegance (xenony, všechno v elektrice, klima, CD přehrávač atd.). Původní je Akuma 62 Ah 330A.
Děkuji.

Zajímavost: Zkoušel někdo spočítat, jakou kapacitu baterie spotřebuje na jedno nastartování auta?
Při ztuhlém motoru v mrazu, může startér brát tak 300A. Startování může trvat až 10 sekund.
Spotřebovaná energie je 300A x 10s = 3000As. 3000As : 3600 = 0,83Ah.
To je energie, kterou v sobě skrývá 10 mikrotužkových nabíjecích článků. Samozřejmě ty články nejsou schopny dodat ten proud.
Když mi kdysi jeden známý modelář říkal, že pokud se mu vybije baterie v autě, že mu stačí k nastartování modelářské baterie, nevěřil jsem. Pak jsem si ověřil v praxi. Zapomněl jsem zhasnout světla, baterie kaput, nesvítily ani kontrolky. Bylo to ve městě u hotelu. Co s tím. Vzpomněl jsem si na modeláře, v blízkém obchodě koupil čtyři ploché baterie, spojil do série a připojil k akumulátoru. Počkal jsem asi půl hodiny a bez problémů nastartoval. Ploché baterky byly horké a na vyhození, ale účel splnily.

Ono je otázka, co se startuje. Předpokládám, že na nastartování nějakého dieselu budou potřeba podstatně větší síly (a tedy i proud) než na nějaký benzin.
Ale ten nápad s "přelitím" energie ze čtyř plochých baterek do akumulátoru je dobrý. :-) To byly alkalické nebo obyčejné? Předpokládám, že to byl motor bez startovacích problémů a venku zrovna nepanovaly teploty jako dnes...

To je zajímavé. Elektriku spočítat neumím, ale TDI Octávku jsem nenatočil ve dvou případech ani přes kabely. Kontrolky svítily, větrák klimatizace běžel, žhavila...ale startér ani ťuk. V jednom případě přez 10min propojený kabelama a benzíňák na druhým konci točil celou dobu 2 - 3 tisíce otáček - bez výsledku. Tyhle motory potřebujou pořádnou hybu k roztočení.

To že octávka nechytla je divné. Zrovna min. týden, myslím va středu,jsem pomáhal natočit auto jedné paní ve městě. Bylo asi 15 pod nulou a baterka ji neotočila motorem. Byl to nějaký myslím ford kombík, dost velké auto diesel. Propojil jsem kabely a paní ihned nastartovala. Ani jsem neměl motor v chodu. Zdrojem proudu byla stařičká Škoda 120, baterie nic moc.

@Zerozero
Na tom není nic zvláštního, vždyť je to logické.
Je jedno, odkud se bere proud k nabijení autoakumulátoru. Jestli z nabíječky, druhého vozidla, solárního článku, nebo čtyř plochých baterií.
Auto startuješ z akumulátoru, kde tuto energii hromadíš, ne z plochých baterek.

Ahoj,taky mám octavii2 2.0Tdi (Combi 4x4),a mám baterií Varta Blue 74Ah a loňské mrazy zvládala dobře,vždy jsem nastartoval a letošní zimu by měla taky vydržet,nechal jsem ji proměřit a kapacitu neztrácí tak doporučuji

Bosch či Varta tvorí jeden xindel, čo sa týka čriev, akurát obal s nápisom je odlišný.

Momentálne sú americké, kapitalistické, západné, protisocialistické zn.: Exide Top, No1 na našom trhu.

Probléme je, že baterky sú pri krátkych, hoc pravidelných jazdách, večne podbité s kapacitou na 90% tj. 12.5V na svorkách, čím sa tvorí sulfát na doskách.

Velice výhodné je mať napríklad pre užívateľov plendajúc sa okolo komína, okolo záhrady, krátke trasy do roboty, na nákupy apod., na zadnej sklopnej odkladacej ploche piatych dverí pod sklom solár s výstupným napätím na priamom Slnku s napätím DC 20V / 2.4W, nonstop káblom pripojeným k baterke k hlavnému rozvodu plošáku v poistkovej skrini pod +plus skrutku. (Záporný kábel stačí prásknuť niekde čo najbližšie od soláru pod skrutku o kastňu).

https://www.ecoshopa.sk/Solarny-amorfny-prenosny-FV-panel-2-4Wp-12V-TOPRAYSolar-TPS-102-2-4-d1798.htm

2,4W bohate stačí na 99% dobitie baterky. Stačí, ak je vozidlo odstavené vonku, bez prístrešku, mimo stromov apod. Za 12 hodín dobije tento mrňous_mrňvý k večeru, merané na svorkách, na výslednú kapacitu 13.95V kyselú, Pb baterku do maximálnej kapacity 100Ah/12V. (aj silne podbitú). Mám Solár rokmi otestovaný na 77 Ah/12V baterke. Dokonca v zimných mesiacoch november, december stíha Solár dožvejkúť baterku ak sa objaví Oskar na nebesiach na pár hodín.

Kto má odstavené vozidlo permanetne pod napájaním bezpečnostných zariadení, signalizačných obvodov, je vhodné použiť solar s 5W výkonom.
https://www.speedtech.sk/product/63660/solarna-nabijacka-12v-5w-pre-udrziavacie-dobijanie-autobaterii

Ale poprvé má Nuda i pravdu!!!! Ano Bosch je převlečená Varta (liší se jen samolepkama) i autobaterie Duracel je převlečená Varta.
S kvalitou značky Exide souhlasím, já jen dodám že existuje také GS Yuasa za kterou dám já ruku do ohně.

Probléme je, že baterky sú pri krátkych, hoc pravidelných jazdách, večne podbité s kapacitou na 90% tj. 12.5V na svorkách, čím sa tvorí sulfát na doskách.

Není to 90% ale i tak má Nuda pravdu ano u bezudržbových aku ca/ca i ty ostatní podléhají zničení raz dva právě díky sulfátu.