Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká kapacita baterie pro 2,0 TDI ?

Zdravím, potřebuji koupit novou baterii, stávající nezvládá mrazy. Zdá se mi, že je do auta slabá. Můžete někdo doporučit kapacitu pro novou? Octavia 2 2,0 TDI Elegance (xenony, všechno v elektrice, klima, CD přehrávač atd.). Původní je Akuma 62 Ah 330A.
Děkuji.

Ahoj,taky mám octavii2 2.0Tdi (Combi 4x4),a mám baterií Varta Blue 74Ah a loňské mrazy zvládala dobře,vždy jsem nastartoval a letošní zimu by měla taky vydržet,nechal jsem ji proměřit a kapacitu neztrácí tak doporučuji

Bosch či Varta tvorí jeden xindel, čo sa týka čriev, akurát obal s nápisom je odlišný.

Momentálne sú americké, kapitalistické, západné, protisocialistické zn.: Exide Top, No1 na našom trhu.

Probléme je, že baterky sú pri krátkych, hoc pravidelných jazdách, večne podbité s kapacitou na 90% tj. 12.5V na svorkách, čím sa tvorí sulfát na doskách.

Velice výhodné je mať napríklad pre užívateľov plendajúc sa okolo komína, okolo záhrady, krátke trasy do roboty, na nákupy apod., na zadnej sklopnej odkladacej ploche piatych dverí pod sklom solár s výstupným napätím na priamom Slnku s napätím DC 20V / 2.4W, nonstop káblom pripojeným k baterke k hlavnému rozvodu plošáku v poistkovej skrini pod +plus skrutku. (Záporný kábel stačí prásknuť niekde čo najbližšie od soláru pod skrutku o kastňu).

https://www.ecoshopa.sk/Solarny-amorfny-prenosny-FV-panel-2-4Wp-12V-TOPRAYSolar-TPS-102-2-4-d1798.htm

2,4W bohate stačí na 99% dobitie baterky. Stačí, ak je vozidlo odstavené vonku, bez prístrešku, mimo stromov apod. Za 12 hodín dobije tento mrňous_mrňvý k večeru, merané na svorkách, na výslednú kapacitu 13.95V kyselú, Pb baterku do maximálnej kapacity 100Ah/12V. (aj silne podbitú). Mám Solár rokmi otestovaný na 77 Ah/12V baterke. Dokonca v zimných mesiacoch november, december stíha Solár dožvejkúť baterku ak sa objaví Oskar na nebesiach na pár hodín.

Kto má odstavené vozidlo permanetne pod napájaním bezpečnostných zariadení, signalizačných obvodov, je vhodné použiť solar s 5W výkonom.
https://www.speedtech.sk/product/63660/solarna-nabijacka-12v-5w-pre-udrziavacie-dobijanie-autobaterii

Ale poprvé má Nuda i pravdu!!!! Ano Bosch je převlečená Varta (liší se jen samolepkama) i autobaterie Duracel je převlečená Varta.
S kvalitou značky Exide souhlasím, já jen dodám že existuje také GS Yuasa za kterou dám já ruku do ohně.

Probléme je, že baterky sú pri krátkych, hoc pravidelných jazdách, večne podbité s kapacitou na 90% tj. 12.5V na svorkách, čím sa tvorí sulfát na doskách.

Není to 90% ale i tak má Nuda pravdu ano u bezudržbových aku ca/ca i ty ostatní podléhají zničení raz dva právě díky sulfátu.