Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladící kapalina do auta?

Zdravím...mám auto jenom chvíli, tak možná je to blbý dotaz, ale radši se zeptám, než abych něco pokazil. Takže...mám v náržce na chladící kapalinu v autě už tak tak, že už bych měl pomalu dolít, ale nevím, co přesně je tam teď nalito, každopádně je do -30 (to mi můj známý otestoval). Tak se chci zeptat, jestli do toho co tam je můžu přilít Fridex, i když nevím, jestli tam teď nemám něco jiného? Nebo to co tam je musím vypustit a nalít všechno nové?

Díky

nejsem sice James Bond ale doporučuji klidně protřepat ale NEMÍCHAT
Je škoda nevědět co máš v motoru, ale pokud se poradíš v servisu můžou ti říci o jaký typ jde, sice ne přesně ale skupiny jak už tu psali glykolové,lihové.. musí to rozlišovat i kvůli měřáku, ale mísitelnost si potom vyzkoušej na vzorku mimo potrubí.
Pokud máš kapalinu novou pak se poptej ale jinak vyměň za novou a napiš si co to tam budeš mít.

Možná že se mýlím, ale opravdu existují lihové chladicí kapaliny? Pouze uvažuji. Líh je lehčí než voda, malá absorpce tepla a tím horší odvod tepla, než voda. Bod varu 78st.C Při zahřátí na 100st. (u motoru možné), by došlo k silnému varu a odpaření lihu. Tedy o použití lihu mám dost pochybnosti. Snad někdy v historii?

Do toho stalince --no možná, v Rusku tehdy ještě glykoly možná neznali:-), ale stejně o tom pochybuju.
V létě, při ohřátí třeba na 100st. A při uzavřeném systému, aby nedošlo k vyvaření lihu, by tam musel být tlak, že bych od toho prchal alespoň sto metrů daleko.::) Ale fakt nevím, možné je leccos, a jen jsem se s tím nesetkal, tak uvažuju nad tím bodem varu.:beer:

Vybavilo se mi, že kdysi se to někde řešilo. Hlavní složka nemrznoucích kapalin je prý stejná, ale způsobuje korozi. Tak se přidávají různé antikorozní příměsi a to je výrobní tajemství firem. Takže protože jeden výrobce neví co je v nemrznoucí směsi jiného výrobce a nemůže vědět co to udělá, když se nemrznoucí kapaliny od různých výrobců smíchají, tak se mícháni různých nemrznucích kapalin zakazuje.
Ale pokud to máte do -30°C a nechybí toho moc, tak bych to dolil destilkou.