Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladící kapalina do auta?

Zdravím...mám auto jenom chvíli, tak možná je to blbý dotaz, ale radši se zeptám, než abych něco pokazil. Takže...mám v náržce na chladící kapalinu v autě už tak tak, že už bych měl pomalu dolít, ale nevím, co přesně je tam teď nalito, každopádně je do -30 (to mi můj známý otestoval). Tak se chci zeptat, jestli do toho co tam je můžu přilít Fridex, i když nevím, jestli tam teď nemám něco jiného? Nebo to co tam je musím vypustit a nalít všechno nové?

Díky

Vybavilo se mi, že kdysi se to někde řešilo. Hlavní složka nemrznoucích kapalin je prý stejná, ale způsobuje korozi. Tak se přidávají různé antikorozní příměsi a to je výrobní tajemství firem. Takže protože jeden výrobce neví co je v nemrznoucí směsi jiného výrobce a nemůže vědět co to udělá, když se nemrznoucí kapaliny od různých výrobců smíchají, tak se mícháni různých nemrznucích kapalin zakazuje.
Ale pokud to máte do -30°C a nechybí toho moc, tak bych to dolil destilkou.