Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto špatně startuje

ahoj lidi, jsem ženská a potřebuju radu. mám octvavku 2 2007, 1,9tdi
a co jsou pár dní mrazy, tak mi zlobí při startování, dávám to nejdřív jakože "nažhavit" a až zmizí ikonky, tak otočím klíčkem a normálně to nastartuje..dneska jsem to v -15 startovala na 5x a pořád to chcípalo..pak mi to nastartovalo, až když jsem auto chudáka utejrala tím, že jsem klíček dýl držela na doraz. Naftu tankuju furt stejnou na stejnym místě u globusu. No a vím, že jsou zimní směsi nebo že se něco někam lije..prosím poraďte mi, co kde mám zkontrolovat, případně dolít..děkuji moc..

Takovéto mrazy mají být do 10.2. Vydržať. Meteorologové doposledku tvrdili, že zima nebude a tak to asi ošidili všichni, napříč politickým spektrem, jak říkají naši zákonodárci.U pump se prodává zimní přísada. Nakolik je funkční nevím. Sám bych přivítal radu co teď a ne reklamu na Benzinu, která se toho chytla jako první.Osobně si myslím, že pumpy u hypermarketů jsou hlídány víc než ostatní, protože jejich primárním zájmem je nalákat zákazníky do blízkosti hypermarketu a ne za pár drobných kazit jim jméno. Jsou sice lidi, kteří si myslí, že čím je něco dražší, tím je lepší......

já se přiznám, že pumpě u hyper věřím, i vzhledem k tomu, že sem přeci jen jezdí hodně i němci a hyper by si asi dělal zbytečně škandál. Děkuju za rady, akorát teď nevím, jak to vlastně vyřešit, jestli je to opravdu tak, že mám koupit nějakou tu zimní směs a nalít to do otvoru na naftu? třeba když teď dotankuju nádrž, tak už bude z benzinky o něco lepší nafta "připravená" na mráz :) ta směs..to je ten fridex? nebo ten se dává ještě jinam? Díky moc

Martine. Umíš poradit, nebo se jen přihlouple culíš a nevíš, že u pumpy jsou přípravky v ceně cca150,- které se do nafty lijí. Moje rada - zajet k značkové pumpě a zeptat se obsluhy. Sám nevím, jak tyto přísady fungují a proto jsem se ptal, zda má někdo zkušenosti. U starých nafťáků se přilil do nádrže benzin a bylo to. Nevím, co by udělaly dnešní motory.
Každopádně máš palec za to, že víš co je Fridex.

To, že tě v práci používají k doplňování kapalin do aut mě dohnalo k slzám. Tak si pamatuj, že když jsi takový doplňovací odborník, může se stát, že někdo bude potřebovat poradit, upozorní že tomu nerozumí a ty budeš poblíž a budeš si chtít pohonit své ego a jeho prosbu komentovat, je nevhodný ironický tón, zvláště když neporadíš.
To samozřejmě nevylučuje, abys na mně myslel.:-[:-D

nalévám do nafty aditivum..zimní (zeptejte se v prodejnách či u pump) - ale to mi dnes v plechovce tak ztuhlo, že se proměnilo ve vazelínu a neteklo (ráno bylo u nás -18°C, autem jsem pak ujel cca 20km, po hodině bylo aditivum stále tuhé, dokud jsem ho nerozehřál v ruce) - ale věřím, že v té naftě nějaký smysl má.. 8¨-)

tak jsem tu znovu pánové :) předem děkuji za všechny předešlé i následující komenty. Na benzínce jsem koupila aditivum, shodou okolností ten VIF, koukla jsem na návod a před tankováním jsem tam nalila (ještě bylo tekuté :)) ) to aditivum..poté jsem nabrala plnou nádrž nafty. Druhý den ráno jsem šla nastartovat a čekala samozřejmě hladký průběh. Mé nadšení po několikerém zkoušení startu hned vymizelo. Problém se startem stále přetrvává, s klesající teplotou jsou starty samozřejmě čím dál horší. Auto nastartuju na 5 pokus a to to auto opravdu huntuju, klíček nadoraz a čekání, jestli se chytne se autu nějak nezazdává. Nu takže podtrženo a shrnuto. Přechodovou a zimní naftu jsem eliminovala, aditivum jsem přidala. Jediné co mě ještě napadá je chladící kapalina. V létě mi jí měnili. Minulý rok jsem tento problém neměla. Takže se chci jen zeptat, jak to s tou chladící kapalinou je? Stačí dolít příměs? Nebo se musí celá vylít a nalít zimní? Děkuji.

kontrolka "baterie" není kontrolka od baterie, ale od dobíjení, tedy od alternátoru, na té stav baterie nepoznáš, ovšem pokud vydrží popisované startování a stále motorem točí, neřešil bych, ovšem pokud nejezdíš delší trasy nebylo by od věci hodit ji na nabíječku

Chladící kapalina nemá sebemenší vliv na startování, navíc pokud by šla vylít (vypustit), tak je OK a nemá smysl to dělat. Tohle je bohužel naftou a nic s tím nejde. Jediná rada použitelná na tohle období je do nafty přidat tak 5-8% benzínu nebo lépe cca 10-20% petroleje (toho jde dát až 30%) ale taky není nejlevnější... Ideálně dát naftu do pár skleniček s různýma procentuálníma příměsema a kouknout co to dělá, ono totiž u každý benzíny je nafta jiná, právě kvůli používaným aditivům.