Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto špatně startuje

ahoj lidi, jsem ženská a potřebuju radu. mám octvavku 2 2007, 1,9tdi
a co jsou pár dní mrazy, tak mi zlobí při startování, dávám to nejdřív jakože "nažhavit" a až zmizí ikonky, tak otočím klíčkem a normálně to nastartuje..dneska jsem to v -15 startovala na 5x a pořád to chcípalo..pak mi to nastartovalo, až když jsem auto chudáka utejrala tím, že jsem klíček dýl držela na doraz. Naftu tankuju furt stejnou na stejnym místě u globusu. No a vím, že jsou zimní směsi nebo že se něco někam lije..prosím poraďte mi, co kde mám zkontrolovat, případně dolít..děkuji moc..

nalévám do nafty aditivum..zimní (zeptejte se v prodejnách či u pump) - ale to mi dnes v plechovce tak ztuhlo, že se proměnilo ve vazelínu a neteklo (ráno bylo u nás -18°C, autem jsem pak ujel cca 20km, po hodině bylo aditivum stále tuhé, dokud jsem ho nerozehřál v ruce) - ale věřím, že v té naftě nějaký smysl má.. 8¨-)

tak jsem tu znovu pánové :) předem děkuji za všechny předešlé i následující komenty. Na benzínce jsem koupila aditivum, shodou okolností ten VIF, koukla jsem na návod a před tankováním jsem tam nalila (ještě bylo tekuté :)) ) to aditivum..poté jsem nabrala plnou nádrž nafty. Druhý den ráno jsem šla nastartovat a čekala samozřejmě hladký průběh. Mé nadšení po několikerém zkoušení startu hned vymizelo. Problém se startem stále přetrvává, s klesající teplotou jsou starty samozřejmě čím dál horší. Auto nastartuju na 5 pokus a to to auto opravdu huntuju, klíček nadoraz a čekání, jestli se chytne se autu nějak nezazdává. Nu takže podtrženo a shrnuto. Přechodovou a zimní naftu jsem eliminovala, aditivum jsem přidala. Jediné co mě ještě napadá je chladící kapalina. V létě mi jí měnili. Minulý rok jsem tento problém neměla. Takže se chci jen zeptat, jak to s tou chladící kapalinou je? Stačí dolít příměs? Nebo se musí celá vylít a nalít zimní? Děkuji.