Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvětrání střechy

Zdravím,

Potřebovalů bych radu,budu dávat na střechu novou krytinu šindel,a nevim kolik tam mám dát ke hřebeni větraček.Tramů mám 7 na každé straně,tak sem myslel 4 na jednu stranu a 4 na druhou stranu,bude to stačit?

Na půdě je podkrovní místnost která bude zvrchu ještě zateplená vatou 12 cm,takže když tam dám vatu a pak tam dám větračky,nebude to zbytečné?
Mezi stropem místnosti a střechou je jen 16 cm mezera a mezi to příde tech 12 cm vaty.A dát na vatu ještě nějakou difuzní kontaktní fólie,může někdo poradit jaká je nejlepší?

Dát větračky do půl střechy?to je asi blbost že.

Jak toto vyřešit?Nemá někdo nějaký nápad?

Dík za rady.

Např. nedělat podkroví vůbec nehodláte-li zateplit dle dnešního standardu. Sobě ušetříte spoustu zbytečně vyhozených peněz, nám nejspíše nemálo času protože za rok nebudeme muset spekulovat proč máte plíseň tuhle a támhle a co s tím a pod..

Teď trochu odlehčím. I 16 cm je žalostně málo. Naprosté minimum je 20 cm a to opravdu jen v nejkrajnějším případě když už nejde dát 24 cm jak píše milan.cukrář. A věřte že ví moc dobře proč to tak píše. Píšete že podkrovní místnost už tam je. To byla zatím bez izolace? Novou střechu se teprve chystáte dělat. Jak? Jaká krytina je tam dnes?

Podkrovni mistnost uz tam byla kdyz sem dum koupil,bez izolace.

Na strese je tedka eternit,pride tam sindel cambridge.

Bouhzel vatu tam muzu dat jen 12 cm,vice tam nenarvu.Rozmer je 16 cm,kdybych tam dal i tech 16 tak by to bylo nalepeny primo na strese.

Jde mi o to jak hlavne vyresit ty vetracky.

Střecha se každopádně odvětrat musí a to ne jen kvůli odvodu par ale šindel se v létě musí chladit. Střešní odvětrávače se vkládají na každou stranu do každého pole mezi krokve,prodávají se ale i hřebenové odvětrávácí pásy, což je vhodnější řešení, třeba je také udělat přisávání vzduchu u okapu, jinak by to moc nevětralo.

domluvil jsem si s pokrývačem (má malou firmu), že udělá střechu..asf. šindel..a jelikož tomu nerozumím, tak jsem se mu do toho moc nemontoval a spoléhal jsem na to, že je to odborník - o těch větráčcích říkal, že jich tam dá tolik (ob mezeru mezi krokvemi) a tak jsem o tom nepřemýšlel, jestli je to správné (pamatuji si, že ještě říkal, že jich někde dával více, ale že je to zbytečné)
(nehledě na další špatné věci, které provedl - a nakonec si vzal na pomoc syna, který rozkecal v hospodě, co máme kde na zahradě a v noci nás přišli vyloupit - nic drahého se neztratilo..chytil jsem ho pod krkem a ani nezapíral, že o tom mluvil v hospodě..lupiči šli najisto..ale kdo to byl, to už jsem z něho nedostal a jeho táta - ten pokrývač - nad tím jen mávl rukou..mohu tuto firmu někomu doporučit? 8¨-) )

tak se domnívám, že se tady plete odvětrání.
Máme dvě odvětrání na střeše, jedno je pod taškou a odvětrává nad difuzní membránou, která je pod kontralatí!! Tam musí být na každé pole odvětrání.

druhé odvětrání máme izolace, to je vždy podle toho jak je izolace umístěna.
http://cukrar.rajce.idnes.cz/juta_obrazky#zaklop_v aty.jpg

a další zdroje juta.cz
http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pd f

Skusím to popsat tedy podrobněji.Jedná se mi ještě jakou tam dát folii.

Podkrovní místnost ve prostřed domu,na každé straně té podkrovní místnosti jsou malé půdičky.

1.Podkrovní místnost je udělaná z dřevěných desek,jedná se mi o to když dám zvrchu po celé místnosti i ze stran vatu,jestli mám dát nějakou parotěsnou folii pod tu vatu,myslím tím přimo na povrch té místnosti přímo na ty dřevěné desky nebo parotěsnou folii dát až z vrchu na vatu.

2.Dovnitř do místnosti přidou na stěnu lišty o rozměru 1x2 nebo 2x4 a na ně přídou palubky,někdo radí at dám tu folii zevnitř do místnosti přímo na stěnu té místnosti,pak teprve lišty a pak teprv palubky.Tím pádem už nemusím dávat parotěsnou folii ani pod vatu a ani na vatu z druhé strany od střechy.

Může někdo napsat jestli je to dobrý nápad to takto udělat?

A nějaký odkaz jakou folii tam dát?Mám doma zbytek této folie JUTAFOL N 110 STANDARD ,může být tato folie použitá do interiéru?nebo do nějakého postupu jak píšu?

Děkuji za rady.

Takže folii dát tedy zevnitř z místnosti na dřevěnou stěnu pak lišty a pak palubky jak píšu v druhém postupu.Je to tedy dobrý postup?A folie tedy může být tato jak píšu dovnitř do místnosti.Folii bych přidělal sponkovačkou k dřevěným deskám.

A navrch na vatu nebo pod vatu směrem od střechy tedy už žádnou folii dávat nemám?nebo nějakou obyčejnou jen kvůli tomu zafoukání atd,jak píšete.