Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvětrání střechy

Zdravím,

Potřebovalů bych radu,budu dávat na střechu novou krytinu šindel,a nevim kolik tam mám dát ke hřebeni větraček.Tramů mám 7 na každé straně,tak sem myslel 4 na jednu stranu a 4 na druhou stranu,bude to stačit?

Na půdě je podkrovní místnost která bude zvrchu ještě zateplená vatou 12 cm,takže když tam dám vatu a pak tam dám větračky,nebude to zbytečné?
Mezi stropem místnosti a střechou je jen 16 cm mezera a mezi to příde tech 12 cm vaty.A dát na vatu ještě nějakou difuzní kontaktní fólie,může někdo poradit jaká je nejlepší?

Dát větračky do půl střechy?to je asi blbost že.

Jak toto vyřešit?Nemá někdo nějaký nápad?

Dík za rady.

Skusím to popsat tedy podrobněji.Jedná se mi ještě jakou tam dát folii.

Podkrovní místnost ve prostřed domu,na každé straně té podkrovní místnosti jsou malé půdičky.

1.Podkrovní místnost je udělaná z dřevěných desek,jedná se mi o to když dám zvrchu po celé místnosti i ze stran vatu,jestli mám dát nějakou parotěsnou folii pod tu vatu,myslím tím přimo na povrch té místnosti přímo na ty dřevěné desky nebo parotěsnou folii dát až z vrchu na vatu.

2.Dovnitř do místnosti přidou na stěnu lišty o rozměru 1x2 nebo 2x4 a na ně přídou palubky,někdo radí at dám tu folii zevnitř do místnosti přímo na stěnu té místnosti,pak teprve lišty a pak teprv palubky.Tím pádem už nemusím dávat parotěsnou folii ani pod vatu a ani na vatu z druhé strany od střechy.

Může někdo napsat jestli je to dobrý nápad to takto udělat?

A nějaký odkaz jakou folii tam dát?Mám doma zbytek této folie JUTAFOL N 110 STANDARD ,může být tato folie použitá do interiéru?nebo do nějakého postupu jak píšu?

Děkuji za rady.

Takže folii dát tedy zevnitř z místnosti na dřevěnou stěnu pak lišty a pak palubky jak píšu v druhém postupu.Je to tedy dobrý postup?A folie tedy může být tato jak píšu dovnitř do místnosti.Folii bych přidělal sponkovačkou k dřevěným deskám.

A navrch na vatu nebo pod vatu směrem od střechy tedy už žádnou folii dávat nemám?nebo nějakou obyčejnou jen kvůli tomu zafoukání atd,jak píšete.