Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pila na kámen (minerály)

Zdravím všechny kutily. Nevím si rady jak postavit pilu na kámen, abych mohl řezat nalezené vzorky minerálů. Prosím o radu a nebo plánek jak na to. I za odkaz na někoho kdo by poradil a nebo už má zkušenost s řezáním minerálů. Představoal bych si pilu s kotoučem 200mm a hlavně aby tam bylo chlazení.
Předem děkuji za rady.

Co s tim vsichni furt mate? Prijdete mi s tim hlidanim stari prispevku jak posahany. Kvalita i mnozstvi poskytovanych vedomosti muze pri vytahovani starych prispevku vyrazne vzrust - zatimco tvuj vyblitek (a nasledne i muj) jsou v tomto vlakne uplne k nicemu. Prosim admina, aby je sec mozno smazal oba...

Tenkrát cca 500 Kč ...před 13 lety. Tenkrát to měli zrovna na skladě hotové, velká náhoda. Nejlepší zjistit, kde máš v okolí nějakou slévárnu a domluvit se snima co potřebuješ. Třeba budou mít nějakou kokilu, do které by ti to odlili. Jinak by to asi bylo dost drahý. Chce to ale hledat, volat, ptát se. Jak se říká - Líná huba, holé neštěstí...;-)

No moc se v tomhle nevyznám, ale měla by to být asi šedá litina. Já ani nevím přesný důvod, proč se to musí dělat z litiny. Asi to bude kuli tomu, aby se z kotouče neuvolňovaly šponky , ale litinový prášek, který se vyplaví ... Kdysi jsem to taky zjišťoval, protože pro mně bylo snazší sehnat železný plát, důvod jsem nezjistil, ale určitě nějaký bude. Možná najít nějake forum na netu, které se tímto zabývá. Snad by poradili.