Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škubání v řízení

AHoj všem mám ford mondeo 2002 a při zatáčení cítí škubavý odpor v řízení citelnější te je dyž pomalu točím volantem na chvílku se zastavím a cítím škubání do volantu kapaliny je dost .

Pokud to dělá při zapnutém motoru a při vypnutém ne pak je to posilovač. Pokud i při vypnutém mlotoru - nejezdit a hledat vůle v čepech.
Je možné, že toto auto má elektrohydraulický posilovač který něco vyvádí. je to čerpadlo s elektrickým motorem. Jeho ovládání neznám, schéma nemaje. Jízda je nebezpečná, protože při výpadku posilovače zvláště v zatáčce či předjíždění hrozí ztráta kontroly nad autem.

Zdravím,toto je jasný příznak nedostatku oleje.Další možnost je mírná netěsnot v posilovači, která stačí k poklesu tlaku a tím škubnutí do řízení(kouněte na servo jestli někde nerosí olej- manžety).Potom to můžou bejt zadělaný nebo vadný přepouštěcí ventily v posilovači.