Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BOX Z LEDNICE

Dobrý den potřeboval bych udělat z lednice nebo pultového mrazáku box, který bude udržovat teplotu od 10 - do15C. Nevím jak nato, proto vás prosím o radu. Nebo nějakou jinou variantu! Děkuji za vaše rady a názory Kubernát

Nejjednodušší řešení by asi bylo (a proveditelné pro laika), zakoupení dvou termostatů, napříklat jako tento: termostaty.html -Poslední na stránce, označení D975.
Má spínací i rozpínací kontakt, takže odpadá relé na inverzi.
Jeden termostat by spínal chlazení, pokud by teplota stoupla na 15 st. (nebo podle nastavení) a druhý spínal topení při poklesu na 10 st. Mají diferenci asi 3 st. což by bylo vyhovující.
Jako chlazení původní aparatura lednice, jako topení nějaký topný kabel, případně i žárovka.