Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou značku krbové vložky?

Dobrý den,

Chtěl bych se Vás zeptat, jakou značku krbových kamen by jste mi mohly doporučit. Dostal jsem nabídku, že dobrá značka je ABX, ale ty mají krbové vložky s výměníkem jen v šamotu a to se mi nelíbí. Rád bych chtěl litinové. Pak jsem taky slyšel o značce HAAS A SOHN ale ty mají zase vložky šíleně drahé a hlavně tam nemají mé kilowatty. Potřebuji max 8kw do vody a 7Kw vzduch. MAX 15KW. Pomalu hledám po netu a našel jsem i jiné značky. Ale vůbec s tím nemám žádné zkušenosti. Tak bych byl rád, kdyby mí z Vás mohl někdo poradit. Děkuji

Krbová vložky ako zdroj tepla je vhodná tak na chatu prípadne do priestoru alebo k lidem kde na čistote moc nezáleží ....

Málokdo z lidí mestkých si uvedomuje: fakt potreby neustáleho prísunu paliva, manipulácie s ním a čistenie popelníku.

Za topnú sezonu ... kolik dreva ... 2-3 nákladné vozy ???

Tam kde sa jedná o uzatvorený bytový prostor je to dnes nemysliteľné.

No samozrejme, mysliteľné to je, ak ti nerobí problém vrátiť sa do standardov pred rokom 1960. Približne vtedy sa tu masovo rozšírilo užívanie ústredného kúrenia, teda kotla mimo obytný prostor.

Zabudni na ten nezmysel, modny úlet.

Podle tohoto výplodu jsi nikdy nebyl v domě, kde se topí krbovou vložkou, že?

Krbová vložky ako zdroj tepla je vhodná tak na chatu prípadne do priestoru alebo k lidem kde na čistote moc nezáleží ....

Rodinný dům, 130 m2 zastavěná plocha, 150 m2 obytná plocha, všude podlahové topení, teplovodní krbová vložka, topíme bukovým dřevem a rozhodně nejsme prasata, doma máme čisto. Na čištění krbu používáme vysavač a separátor.

Za topnú sezonu ... kolik dreva ... 2-3 nákladné vozy ???

Taky pěkný blábol. Jedno nákladní auto (cca 28 m3) na dvě topné sezóny.

Tak OK, vystačíš si so 14 metrami, máš dobre izolovanú stavbu, ostaneme pri zadaných datach.

14 m3 = 9 000 kg
topná sezona = cca 5-6 mesiacov = cca 180 dní

priemerne denne .... 50 KG

To udávaš Ty.

Prineseš odnekud, denne 50 Kg a nic z neho neodpadne, žiadna kúra, piliny ... nic.
Alebo tam máš zásobu na 2-3 dni ? Máš v byte uskladnených 150 kg dreva ?

Nosíš to Ty, manželka, deti ... ? Máš na to vozík ? alebo v rukou ?

Tvrdíš to isté co ja. Je potreba neustále drevo prinášať ... zvyšek nech si ujasní každý sám ...

Ano, shodneme se jen v tom, že dřevo je potřeba přinášet...

Ale, že by to bylo "vhodné tak na chatu" nebo pro toho "komu nezáleží na čistotě"? Bez problémů vytápím RD, dřevo nandám do koše, který nosím já. Během přenášení od balkonových dveří z terasy ke krbu z něj fakt žádný bordel nepadá, stačí mít uvnitř koše hadr (něco na způsob košů na prádlo) a veškerý drobný "odpad" tam zůstane.

Dřevo je venku ve dřevníku, z dřevníku na terasu v kolečku, cca 50 m, přes obývák v koši - i přítelkyně bez problémů ten plný koš unese. Když topíme hodně, je ten koš na jeden den, většinou je koš na dva dny.

No nic, kdo není líný, tomu můžu topení dřevem jen doporučit :-)

S tím košem je to pravda. Dá se sehnat proutěný koš na dřevo uvnitř s látkou. U některých je pod látkou ještě igelit. Vím, že to dodává firma Lienbacher, dá se to sehnat na webu i u kamnářů. Nebo existují koše kožené s dřevěným dnem, které mají kolečka. takže i ženská si s plným košem poradí. jukněte třeba na http://www.firestyle.eu/kozene-kose-na-drevo/cadin nebo na 1102. nebo i kovový na kolečkách. 1176

Již třetí sezonu používánm vložku s výměníkem Weber. Výkon 9Kw. není jediný problém. Spotřeba RD 150M2 Nízkoenergetická stavba 6M3/rok. teplota v domě 23-25 °C. Jsem naprosto spokojen, ale ten kdo tvrdí, že je to naprosto bez nepořádku, tak nemluví pravdu, I při používání vysavače popela atd....se prostě prachu neubráníte, ale není to zase žádná tragedie. mohu doporučit.