Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odstranit samolepku z ledničky

Dostali jsme od známých ledničku, ale jejich dítko tam nalepilo spoustu samolepek. Ráda bych je sundala ale nechci aby tam pak zustal flek od lepidla. Jak je odstranit aby to nepoškodilo povrch ledničky????Mám strach použit lích, ředidlo či benzín aby to nezanechalo nějakou paseku. Poraďte prosím....

Zkuste olivový olej smíchat s jedlou sodou. Vytvoříte kašičku a tu pak nanesete na zbytky lepidla, můžete nechat nějakou dobu působit a pak třeba kartáčem vyčistit. Podle potřeby opakovat. Tímto způsobem jsem krásně vyčitila plechovky omatlané od lepidla z etiket. Zatim nejlepší způsob, co jsem objevila. Odlakovače, ředidla apod. mi moc nefungovaly.

Koupila jsem si toustovač a byl k mému překvapení polepen plastovými štítkami. Na to, že se toustovač dost zahřívá, vůbec se mi to nelíbilo. Štítky letěly okamžitě pryč, bohužel lepidlo zůstalo (jak jinak :-(). Mám povrch nerezový, tak použít prášek a jiné jsem se opravdu bála. Dala jsem na Vaši radu a šlo to hned krásně dolů:-). Jsem nadšená, díky;-)

Dnes jsem nálepky na ledničce řešila... Dcera dostala plnou krabici nálepek se zvířaty co dávali v Albertu za nákup tak mě napadlo nalepit je na ledničku aby poznávala zvířata, časem je začla postupně otrhávat a lednička vypadala hrozně. Vyřešila jsem to kýblem vody a plastovou drátěnkou, jezdila jsem po náleplách neustále mokrou drátěnkou až se úplně rozmočili i s lepidlem nakonec jsem ledničku přetřela hadrou s Cifem, po nálepkách ani památky a žádné škrábance na povrchu ledničky.

Jen na ten Cif pozor - nejhorší je ten, co v reklamě říkají, že "nepoškrábe". Ale když se podíváte na složení, je tam uvedené "abrazivum", čili v podstatě písek, jenom hodně jemný. Kolik lidí si tím už zničilo chromované vodovodní baterie :-) A stejnou paseku udělá na laku ledničky. Ten bude čistě bílý, ale bez lesku. To už je lepší ten benzín, nebo jestli chcete být in, tak limonen.

Po Cifte je tu: RADEX RDX-23

Jemná brúsna pasta na autolaky
http://www.autoalles.sk/public/files/IMG_1338.jpg

Prípadne prestriekať komplet lakom novým a dať lak chladničky vypáliť pod halogénové reflektory na 180°C.

Tiež je možné chladničku prelakovať špeciálnou dvojzložkovou farbou s tvrdosťou smaltu vaní.
https://www.efarby.sk/epoxidova-farba-na-vane-tuzidlo-p770

No a pri tejto príležitosti je vhodné vnútro chladničky prestriekať nano vrstvou laku s aktívnym koloidným striebrom kvôli hygiene a odstráneniu pachov.