Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odstranit samolepku z ledničky

Dostali jsme od známých ledničku, ale jejich dítko tam nalepilo spoustu samolepek. Ráda bych je sundala ale nechci aby tam pak zustal flek od lepidla. Jak je odstranit aby to nepoškodilo povrch ledničky????Mám strach použit lích, ředidlo či benzín aby to nezanechalo nějakou paseku. Poraďte prosím....

Jen na ten Cif pozor - nejhorší je ten, co v reklamě říkají, že "nepoškrábe". Ale když se podíváte na složení, je tam uvedené "abrazivum", čili v podstatě písek, jenom hodně jemný. Kolik lidí si tím už zničilo chromované vodovodní baterie :-) A stejnou paseku udělá na laku ledničky. Ten bude čistě bílý, ale bez lesku. To už je lepší ten benzín, nebo jestli chcete být in, tak limonen.

Po Cifte je tu: RADEX RDX-23

Jemná brúsna pasta na autolaky
http://www.autoalles.sk/public/files/IMG_1338.jpg

Prípadne prestriekať komplet lakom novým a dať lak chladničky vypáliť pod halogénové reflektory na 180°C.

Tiež je možné chladničku prelakovať špeciálnou dvojzložkovou farbou s tvrdosťou smaltu vaní.
https://www.efarby.sk/epoxidova-farba-na-vane-tuzidlo-p770

No a pri tejto príležitosti je vhodné vnútro chladničky prestriekať nano vrstvou laku s aktívnym koloidným striebrom kvôli hygiene a odstráneniu pachov.