Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení stropu shora

Dobrý den, peosil bych o radu ohledně zateplení stropu shora. Rekonstruji místnost, jenž sloužila v dřívější době jako odkládací a od stropu je velké chladno. Místnost by měla být v budoucnu obytná, kdy nad místností je půda na odkládání haranpádí. Strop se skládá s I profilů , kdy do nich jsou zasazeny hurdisky, kdy shora je jen betonová mazanina. Moje představa je taková, že nahoře vytvořím s dřevěných trámů rošt, kdy volný prostor vyplním položením minerální vaty a zaklopím deskami(osb či jiné). Nahoře bude jen půda. Prosím je tento postup správný nebo tam něco chybí(např. nějaká parozábrana).
Předem a moc děkuji za rady
DAN

Předpokládám, že nad minerální vatou by se dala udělat odvětrávaná mezera, takže pak by snad šly použít i OSB desky. Zateplení shora samozřejmě nezabrání tepelnému mostu na stěnách pod stropem, proto je druhou možností udělat izolaci pod stropem + parozábrana + sádrokarton, což ale bude dražší (mrkněte se např. na stavební ceníky sci-data.cz, z hlavy ceny neznám) a sníží to výšku místnosti. Na druhou stranu lze schovat např. nějaké vedení či si pohrát s vestavěnými světly.

Mezi záklopem a izolací bych udělal vzduchovou mezeru a odvětral po obvodu. Samozřejmě ale váš návrh s prkny je lepší a "výkonnější". Tepelnému mostu v místě pozedního věnce asi nejlépe zabránit izolací fasády z venku a nebo právě izolací zespodu.

Představa správná. Jen místo trámů dejte fošny 4cm na kat do kříže. Budete moct použít větší ploušťku izolace a nezaplatíte majlant za dřevo. Na vatu z horní strany rozprostřete staré noviny (ať se nezanáší prachem). Parozábrana je zbytečná, když tam nebude pod tím prádelna nebo koupelna. Bude to rovnoměrně odvětrávat. Strop bez trhlin a kompaktní beton je dostatečná parozábrana. Dřevo před vytvořením roštu pořádně natřít ochranou impragnací. Teplé neošetřené dřevo miluje červotoč!