Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotatocne zateplenie plechovej strechy

dobry den ,mam mensi dotaz .Mam nezateplenu strechu nad chodbou,ktoru by som chcel zaizolovat.Skladba strechy je hlinikove sablony,plne debnenie z desek,krokve 12cm,plne debnenie z desek a ohodeny rakos.Spodne desky z rakosom chcem zhodit a nahradit sadrokartomom a hlinikovou parozabranou na nu dam 10-12cm vaty.Vetsiu vrstvu si nemozem dovolit koli vyske stropu:-( len neviem ako na parozabranu medzi vatu a vonkasie plne debnenie,ci ju staci v pasoch nacvakat priamo medzi krokve na debnenie alebo je tam nutne spravit vzduchovu medzeru.
Dakujem za odpovede:-)

Nevím, zda jsem správně pochopil dotaz. Ale mezi vnější ( venkonvní ) bednění a vatou bych doporučoval větranou mezeru udělat. Alespoň 2 cm. Pojistnou folii, budete li dávat, tak jedině kontaktní. Izolace - vzhledem k omezenému prostoru volte tu nejlepší dostupnou bez ohledu na cenu. Parozábrana - hliníkovou, anebo od f. Dape bublinkovou nebo podobné. Vatu, alespoň něco by chtělo i pod trámy. Existuje i řešení od f Rayfield pouze foliema, bez izolace, ale praktickou zkušenost se zateplováním pouze folií nemám. jinak se zde budou objevovat názory, že 10, 12 cm je málo a mohou být problémy s kondenzací - mají pravdu. proto nešetřete na kvalitě izolace !

Nad bublinkovymy foliamy som uvazoval aj ja ale nemam s nimi ziadne skusenosti ale mozno by nebolo spatne medzi krokve dat od f.Dape foliu POLAR+ a potom este pod cele foliu ABA ák pisu pravdu mal by som dosiahnut izolaciu ako pri 31-38cm vaty :-),nastastie to neni velka plocha asi 10m2 ale strechou my premrza chodba a nasladne aj vnutorna priecka bytu ta je bohuzial tiez tenka(sadros,OSB,7cm vaty,drievotrieska a sadros :-(

Nepíšou pravdu :-) Projděte si diskuze a články na tzb-info.cz Je tam toho o zázračné drahé fólii dost. Kdyby to pravda byla, šlo by o převratnou izolaci ve stavebnictví. Co izoluje velmi dobře jsou PUR izolace a ještě lépe pak PIR. Ale i těm časem roste lambda na cca 0,028. Každopádně to je pořád skvělý výsledek, lepší než špičkový Unirol Profi...

Dakujem za odpovede.
Skusim strop znizit aspon o 5 cm nahodim rost,nahodim neaku foliu a uvidim ci si to mozem vyskovo dovolit a bude tam neakych 18cm vaty alebo iba 13cm,chodba je nevykurovana takze my ide o to aby ta chodba co najmenej vytahovala teplo zo stien von