Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotatocne zateplenie plechovej strechy

dobry den ,mam mensi dotaz .Mam nezateplenu strechu nad chodbou,ktoru by som chcel zaizolovat.Skladba strechy je hlinikove sablony,plne debnenie z desek,krokve 12cm,plne debnenie z desek a ohodeny rakos.Spodne desky z rakosom chcem zhodit a nahradit sadrokartomom a hlinikovou parozabranou na nu dam 10-12cm vaty.Vetsiu vrstvu si nemozem dovolit koli vyske stropu:-( len neviem ako na parozabranu medzi vatu a vonkasie plne debnenie,ci ju staci v pasoch nacvakat priamo medzi krokve na debnenie alebo je tam nutne spravit vzduchovu medzeru.
Dakujem za odpovede:-)

Nevím, zda jsem správně pochopil dotaz. Ale mezi vnější ( venkonvní ) bednění a vatou bych doporučoval větranou mezeru udělat. Alespoň 2 cm. Pojistnou folii, budete li dávat, tak jedině kontaktní. Izolace - vzhledem k omezenému prostoru volte tu nejlepší dostupnou bez ohledu na cenu. Parozábrana - hliníkovou, anebo od f. Dape bublinkovou nebo podobné. Vatu, alespoň něco by chtělo i pod trámy. Existuje i řešení od f Rayfield pouze foliema, bez izolace, ale praktickou zkušenost se zateplováním pouze folií nemám. jinak se zde budou objevovat názory, že 10, 12 cm je málo a mohou být problémy s kondenzací - mají pravdu. proto nešetřete na kvalitě izolace !

Nad bublinkovymy foliamy som uvazoval aj ja ale nemam s nimi ziadne skusenosti ale mozno by nebolo spatne medzi krokve dat od f.Dape foliu POLAR+ a potom este pod cele foliu ABA ák pisu pravdu mal by som dosiahnut izolaciu ako pri 31-38cm vaty :-),nastastie to neni velka plocha asi 10m2 ale strechou my premrza chodba a nasladne aj vnutorna priecka bytu ta je bohuzial tiez tenka(sadros,OSB,7cm vaty,drievotrieska a sadros :-(

Nepíšou pravdu :-) Projděte si diskuze a články na tzb-info.cz Je tam toho o zázračné drahé fólii dost. Kdyby to pravda byla, šlo by o převratnou izolaci ve stavebnictví. Co izoluje velmi dobře jsou PUR izolace a ještě lépe pak PIR. Ale i těm časem roste lambda na cca 0,028. Každopádně to je pořád skvělý výsledek, lepší než špičkový Unirol Profi...

No já dělal asi před 8 lety v podkroví ložnici a taky jsem byl omezen sílou trámů (14). Když to vezmu z místnosti tak mám toto:
Svisle palubky, příčně prkna, parozábranu, min.vatu Rokwool 100mm, vzduch mezera 2-4cm podle síly trámu, prkna pod střechou, lepenka a eternit. Ten už dnes ekologický, ale tenkrát ještě s azbestem. Jediný problém jsem měl, když jsem sám instaloval střešní okno - nechal jsem malé škvíry mezi rámem a trámama a tam mi začala kondenzovat voda dřív než jsem to dodělal, takže jsem odkryl záklop (teda ty prkna do místnosti), vypěchoval to rokwoolem, už asi bez mezery,protože tam nebylo vidět,cpal jsem to tam kulatinkou, abych se tam dostal.Od té doby klid a absolutní spokojenost. Po dvou letech jsem oddělal i elektrický radiátor,protože jsem ho nikdy nezapnul - stačí teplo z obyváku po schodech.Nikde žádná kondenzace, voda či plíseň,ani okno se nerosí. Mokro jen když zapomenu zavřít okno a začne pršet.

Dakujem za odpovede.
Skusim strop znizit aspon o 5 cm nahodim rost,nahodim neaku foliu a uvidim ci si to mozem vyskovo dovolit a bude tam neakych 18cm vaty alebo iba 13cm,chodba je nevykurovana takze my ide o to aby ta chodba co najmenej vytahovala teplo zo stien von