Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pořád vzduch v topení

Ahoj všechny mám problém s topením
Kotel opop 418 H
7 radiátorů a rozdělovač topení komplet sestava ot kotle je vedení v plastu kde na jedné větvi je expanzomat napojený svisle před instalací nafoukaný na O.5 při smontování komplet topení se při studeném kotli natlakovalo na 0.7 ,přes den když topím cca 60 stupňů tlak 1.2 v pohodě večer naložím kotel a ráno když má cca 40 stupňů tlak poklesl tak sliším jak čerpadlo nabýrá vzduch to se mi kolikrát i stane přes den když má kotel 60 tak sliším jak nabere vzduch vše jsem ovzdušnil v topení nic není na rozdělovači je automat na ovzdušnění tam také není vzduch tak fakt už nevím.
Jinak rozvody od rozdělovače k topení je al pex

Jak dlouho je od té instalace a nafouknutí expanze? Některé expanzomaty chtějí dofukovat několikrát za sezonu. Taky bych zvýšil tlak v expanzomatu na 1 At a tlak v systému na 1,5 At. Odvzdušňovat doporučuji při klidu oběhového čerpadla.
Jindra

Jestli se to nalejvalo studniční vodou nebo vodovodní rovnou z rozvodu, může se někdy odvzdušňovat až půl roku. V té vodě může být rozpuštěna hromada vzduchu, ohřejváním se vzduch porůznu uvolňuje. Prostě neustále odvzdušňovat. Bacha, odvzdušňujeme zásadně při vypnutém čerpadle, sic tam naopak vzduch připustíme. Potřeba odvzdušňovat by se měla snižovat - ob den, za týden, za dva týdny atd. Jestli se to zavdušňuje trvale a furt, někde to netěsní a čerpadlo nasává skulinou vzduch. Může to být banální nedotažený odvzdušňovák na radiátoru nebo hůře netěsnost v potrubí. Natlakovat na 2 HPa, vypnout čerpadlo, odvzdušnit a po chvíli důkladně prohlédnout celý systém, jestli to někde nekape (při zapnutém čerpadlu to nepokape, ale bude nasávat právě ten luft). IMHO plastové rouroví bude někde blbě svařené.

PS: Není nad dobré slišení :-).

Děkuji všem letos se dělalo komplet topení napuštěno je cca před měsícem .voda je ze studny a automatický ovzdušňovák tam mám .Dělám chybu ,že vzduch hledám u zaplého čerpadla to ho vlastě najít nemohu je to zpěněno .
blbě svařeno nemůže přeci nic být je tam tlak tak nemůže nasávat něco do systému to by spíše vytlačovalo ven ale za měsíc mi tlak neklesl .

Nevyjde. Po čerstvém natankování systému, obzvlášť je-li voda našlehaná v domácí vodárně, se ovzduší rozpuštěné ve vodě uvolňuje postupně a pomálu. Je obvyklé, že na podzim nalité topení si ještě na jaře ufukuje. Jsou-li automatické odvzdušňováci správně namontované (viděl jsem firmu coje dala někam dolů), ufukování nebývá pozorovatelné.

Ještě mě napadlo, že to vůbec nemusí být zavdušněné, ale obíhá tam nějaké svinstvo. Když se dostane do pumpy, šplouchá to také jako by tam bylo ovzduší.

Automatické odvzdušňovacie ventily nie sú samospasiteľné, obvzvlášť pri nie štastnom umiestnení.
Je vhodné, potrebné, ich montovať na miesta kde sa spomaľuje prúdenie, prípadne také miesto vytvoriť miestnym zväčšením prierezu potrubia. Občas nefungujú ako fungovať majú.

Souhlasím, nahradil jsem po spoustě let obyčejnými a zatím docela dobré. Mám rád věci pod kontrolou a není mi zatěžko případně radiátory obejít, zkontrolovat a odvzdušnit. Jen se mi moc nelíbil systém plastu do vnitřního kovového závitu. Počáteční nedůvěru mi rozmluvili prodejci. První dvě topné sezony byly OK, před měsíce začal jeden plastový bazmek přes závit propouštět :-( Naštěstí to bylo v místnosti s dlažbou, takže koberec byl ušetřen. Silně jsem ho dotáhl a nepropouští. Po skončení topné sezony vyměním.

Tak nechal jsem topení včetně čerpadla cca 3 hodiny v klidu a žádný vzduch z topení nešel ale jak jsem pustil potom čerpadlo hned šel vzduch z kotle do oběhu kotel je z roku 2006 může to být kotlem?

Měl jsem podobný problém. Až posléze jsem zjistil, že čtyřcestný ventil nikdy neotevřel cestu z kotle naplno, a tím v kotli zůstával vzduch. Nevím, jak to máš řešeno Ty, ale když jsem ventil otevřel naplno a pustil čerpadlo na plný výkon, bublalo to v systému, až jsem z toho měl strach. Zkus to. S.

Chyba je zcela zřejmě v malém přetlaku plynu v expanzi (O,5 , když tlak vody je od 0,7 do 1,2). Expanze se chová, jako by byla stále plná vody. ČTI NÁVOD K EXPANZI - JE TAM PŘESNÝ POPIS PRO STANOVENÍ PŘETLAKU PLYNU !!! Přetlak je závislý hlavně od výšky vodního sloupce (topného systému) a tlaku pojistného ventilu. Při roztápění tlak stoupá a stlačuje plynové bubliny v systému, nikoliv v již natlakované nádobě (přetlak jenom 0,5 - vodní sloupec 0,7). Po odvzdušnění a dopuštění soustavy vše pracuje správně, ale expanze nereguluje tlak se změnou teploty vody. Při vychladnutí vody klesne její objem, který není nahrazen zásobní vodou z expanze (její malý přetlak vodu nevytlačí zpět do systému) a v horní části soustavy vznikne ve vodě podtlak. Současně se ale otevře samoodvzdušňovací ventil a vpustí vzduch do topných rozvodů, který čerpadlo rozmístí v celé soustavě. - Ale tohle by měl dát dohromady topenář při topné zkoušce a nastavení systému, ne?

Naprostá pravda zvětšil jsem dnes ráno přetlak plynu přesně podle návodu a vše je OK žádný vzduch konečně .
Teď řeším další menší problém mám kotel opop 418 H starší typ a každé dva dny musím čistit topné žebra v kotli nejso zadehtované ale přicpané sazemi topil jsem doposud uhlí ořech a prokládal jsem to letošním dřevem dub.
Teď zkouším topit jenom uhlím co to udělá jestli to bude lepší .Tah komínu je ok průměr také.

Uhlie malo nejakú aféru okolo kvality. Pochybujem že situácia sa zlepší. Je to šmejd vhodný tak rozomlieť na prach a vzduchom fúkať do kotlov elektrárne, bez núteného prúdenia vzduchu horí značne problematicky. Kvalitného uhlia vlastne už niet. Búh ví co máš.

Na účel co potrebuješ, zvýšiť teplotu spaľovania, dub nie je práve najvhodnejší. Snad tenko naštiepané, dokonale presušené. Buk, hrab, breza, mäkké drevo, by boli daleko vhodnejšíe.

Poznám jedného co už nevedel, co stým. Namontoval ventilátor s nastaviteľným časovým spínačom.

Tak jsem rád, že se to povedlo. Neměl by jste ale označit příspěvek jako vyřešený a s kotlem H418 založit nové vlákno? Mimochodem , mám stejný kotel, ale už 10 let topím TČ, tak už moc nepamatuju. Důležité ale je jeho provozování na teplotě kolem 80C a do soustavy pouštět směšovacím ventilem jen takovou teplotu, jaká je třeba (doporučuji ekvitermní regulaci se servopohonem směšováku a hlídáním teploty vracečky, venkovní a kotlové). Je to odzkoušené a s termozavíráním dvířek kotle to funguje dost automaticky a úsporně.

Měl jsem nízký tlak plynu v expanzomatu a skoro totožný tlak vody tudíž když se topilo tak se mírně naplnila expanska vodou při chladnutí se expanzka vyprázdnila tak ,že mi zpět utekl i vzduch teď kdyžjsem vše přetlakoval tak při napouštění vody se mi expanzka naplnila odhadem cca 2 litry vody.vzduch ale stejně v oběhu mám ne přímo v oběhu ale mám ho v kotli navrchu vrchní příruba je cca 5 mm od vrchu kotle takže mám takovou druhou menší expanzku

Nerozumíme si vzduch se vrátil z expanzomatu ze spodu měl jsem vodu jen ve stoupačce k expanzomatu cca 1.2 metru měl jsem v expanzomatu totožný tlak a voda se mne dostala do expanzomatu jen když se topilo když to chladlo tak se voda vrátila zpět ale toto má za následek vzduch v kotli vyustění teplé vody není uplně nahoře a žádný ovzdušňovák zde není a navíc jsem řešil vzduch v oběhu tam ty plyny taktéž se stlačovali proto jsem měl tento problém měl jsem suchou expanzku

Nojo, to musíš mít všechno odvzdušněné. Jestli se ti někde dělají vzduchové pytle, tak to neodvzdušníš nikdy. Nebo jen velice svízelně. Každé vysoké místo musí mít odvzdušňovací místo. U expansky někdy stačí jen sikovkama povolit holendr (převlečnou matici) a odpustit vzduch tamtady.

Udělal jsem to takhle při studeném kotli jsem odpustil veškerý tlak z kotle .Expanzi jsem natlakoval na 0.8 a tpak vodu v systému na 1.0 teď je tlak při studené vodě 1.0 a při teplé 1.3 snad to tak je správně .