Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prasklá betonová podlaha

Prosím poraďte , firma mi vylívala betonovou podlahu pro podlahové teplovodní topení , nejspíš mou vinou (jsem rychle zatopil ) a v místnosti se objevilo podelná prasklinka která pracuje v desetinách mm , můžu na takovou podlahu dávat dlažbu ? a za jakých předpokladů ? Děkuji Tom

Po jaké době od betonáže bylo zatopeno?
Jak velká je místnost, nebylo by foto?
Neprasklo to v místech kde je dilatační pás.
Kdo pokládal topení a kdo betonoval?
Při pokládce topení se velké místnosti rozdělují dilatačními páskami v rizikových místech pnutí betonu. tam se pak dává dilatační profil od kterého se pokládá dlažba na flexibilní lepidlo za provozu topení.
Jestliže tam firma pásku nedala, nebo ji betonáři vyhodili (jak se často stává), tak reklamovat. Důležité je vést si fotodokumentaci. V místech dilatací betonu by měla být navlečená přes trubky chránička atd. Chtělo by to fotku.

Firma co dělala podlahu tvrdí že v místě kde se prasklina vytvořila byla stahovací trubka kterou vyjmuli po nějakém čase cca3 hod a poté zahladili , prý je tam jiná hustota betónu a prasklina je jen na povrchu . topil jsem po ctyřech týdnech . z konkurenční firmi mi říkal že je to normálmní , místnost je 7x4,3m a praskla podélně , děkuji za komentáře