Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha OSB desky

Dobrý den, poraďte prosím.Na chalupě v kuchyni mám nově udělanou betonovou podlahu.Na ni chci položit OSB desky 18 mm PD, na ně pak zátěžové PVC.Jde mi o to zda desky položit na beton volně, nebo přilepit (čím?) nebo pod desky dát Miralon 2mm. Díky.

dobrý den , jaký je váš důvod instalace osb desek na novou betonovou podlahu ? podle mne vyhozené peníze za materiál , myslím že když koupíte levnější nivelační stěrku uděláte líp , přesně jak už někdo psal pokud se to osb uvolní hrozí vykreslení spár a případné prošlapy v PVC - zdravím

Dobrý večer.
Důvod? Prostě si myslím že OSB desky a Miralon budou fungovat jako dodatečná tepelná izolace podlahy.Na beton jsem položil 2mm Miralon, ne něj OSB desky 15 mm PD, v drážce slepeno lepidlem Soundal na plovoucí podlahy, případné malé spáry mezi deskami zatmeleny dvousložkovým brousitelným tmelem, přebroušeno vibrační bruskou a položeno zátěžové PVC. Teprve čas ukáže jak se to osvědčí.

Mám stejný dotaz, zda lepit, či ne, zda ano tak čím..ale v této poradně jsem se nedostala k závěru, jen ke kritice návrhu výše uvedeného. Já říkám ano, ponaučení je fajn, ale také by to chtělo zodpovědět původní dotaz, nemyslíte?

Odpověď je nelepit k podlaze, ale udělat plovoucí, podložit Mirelonem, nebo jinou krokovou izolací a lepit v perodrážkách desky k sobě. V přízemí se doporučuje pojistná folie, dilatační mezera kolem stěn 1-1,5cm.
Desky k sobě třeba polyuretanovým lepidlem.
Lepením desek k podlaze dosáhnete přenosu zvuku a tvrdší podlahy pro nohy.

Zkus se podívat na durelis desky - je to levnější alternativa k OSB deskám, v podstatě shodné vlastnosti (možná malinko míň unesou, ale to je u tohohle použití úplně jedno), cena je nižší, ale hlavně mají hladký povrch - tudíž odpadá riziko, že se prokreslí kromě spár ještě i "třísky".