Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční radiátor

Prosí pomoc .Bydlím v paneláku v posledním patře.Na jedné stoupačce topení jsou zapojeny dva radiátory v každém pokoji jeden.V jednom pokoji je radiátor vypnutý a v drhém zapnutý. Ten však nehřeje, pouze část prvního článku.Radiátor je odvzdušněný a otevírací kohout je vyměněn za nový.Po otevření topení v prvním pokoji,začne topit i topení ve druhém pokoji. Byl u mne topenář a neví si rady.
Předem děkuji za pomoc.

Doporučujem ešte raz oba radiatory odvzdušniť.

Predpokladám že ide o radiatory napojené zboku.

Odvzdušnenie previesť naplnením vody zospodu, týmto postupom:
- uzavrieť radiator uzatváracím ventilom

- povoliť šrúbenie medzi ventilom a napojením na radiator, povoľovať postupne, max. cca 1/2 až 3/4 otáčky,

- počas uvoľňovania občas vyvinúť tlak/úder na radiator aby došlo k oddeleniu dosadacích plôch, v systéme je tlak a je potreba rátať s tým že voda bude striekať, obaliť handrou a hasákom povoľovať prevlečnú maticu cez handru, mať pripravenú nádobu na zachytenie vody

- až dôjde o oddeleniu, začne unikať vzduch + voda. Pokojne vypustiť cca 1 liter, aj viac

Pri tomto spôsobe je istota že radiator je naplnený vodou zospodu a to tlakom zo strany vratného potrubia.
Až pôjde len voda bez známok prítomnosti vzduchu, odvzdušniť ešte ventilkami na opačnom konci radiatorov

Zatím jsem skusil uzavřít ventil což je trochu problematické, neboť se jedná o termostatický. Takže jsem musel odmontovat hlavu, vypodložit uzavírací trn a opět hlavu namontovat.potom jsem skusil odvzdušnit zatím jen ventilkem, budu pokračovat, dle vašeho návodu zatím děkuji.

Dobrý večer,máte radiátor,který netopí dobře sespádovaný i když je v okruhu oběhové čerpadlo,tak se toto může stát.Jak situaci popisujete větší průtok po otevření druhého radiátoru protlačí vodu i do toho,který normálně netopí.Není to jen teorie z mé hlavy,prakticky jsem podobný problém řešil doma.Až po větším sespádování mě radiátory začaly topit celé,topily mě jen dvě třetiny a pouze nahoře.Oběhové čerpadlo mám v pořádku.Také jsem se ptal topenářů a ti mě to s tím sespádováním vyvraceli,udělal jsem to po svém a radiátory hřejí oba a celé.:-)

Nedoporučuji vám zcela odpojovat za provozu šroubení u rad.ventilu(pokud nemáte na zpátečce (tj.spodní vývod)uzaviratelné šroubení,které lze uzavřít(čepička pod ní je inbus)a nechcete malovat celý pokoj a kýblovat vodu z podlahy.Do spádu musí být i potrubí co vede k tomu radiátoru.