Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční radiátor

Prosí pomoc .Bydlím v paneláku v posledním patře.Na jedné stoupačce topení jsou zapojeny dva radiátory v každém pokoji jeden.V jednom pokoji je radiátor vypnutý a v drhém zapnutý. Ten však nehřeje, pouze část prvního článku.Radiátor je odvzdušněný a otevírací kohout je vyměněn za nový.Po otevření topení v prvním pokoji,začne topit i topení ve druhém pokoji. Byl u mne topenář a neví si rady.
Předem děkuji za pomoc.

Dobrý večer,máte radiátor,který netopí dobře sespádovaný i když je v okruhu oběhové čerpadlo,tak se toto může stát.Jak situaci popisujete větší průtok po otevření druhého radiátoru protlačí vodu i do toho,který normálně netopí.Není to jen teorie z mé hlavy,prakticky jsem podobný problém řešil doma.Až po větším sespádování mě radiátory začaly topit celé,topily mě jen dvě třetiny a pouze nahoře.Oběhové čerpadlo mám v pořádku.Také jsem se ptal topenářů a ti mě to s tím sespádováním vyvraceli,udělal jsem to po svém a radiátory hřejí oba a celé.:-)

Nedoporučuji vám zcela odpojovat za provozu šroubení u rad.ventilu(pokud nemáte na zpátečce (tj.spodní vývod)uzaviratelné šroubení,které lze uzavřít(čepička pod ní je inbus)a nechcete malovat celý pokoj a kýblovat vodu z podlahy.Do spádu musí být i potrubí co vede k tomu radiátoru.