Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nehoda

zdravim mel sem dopravni nehodu s autem jsem jel podel cesty a najel sem na obrubnik ktery čnel jako vyjezd z domku patnik sem urazil a s majitelem se neda nejak rozumne dohodnout chci se zeptat jestli v takove situaci muže patnik postavit protože je velmi blizko cesty jestli neni nejake ochrane pasmo

Môžeš skúsiť zistiť či je to vôbec jeho pozemok.Možno to patrí obci a v tom prípade nemá nárok.Niektorí ľudia si upravia pozemok pred domom, hoci im vôbec nepatrí.A okrem toho, takéto veci sa hradia s tvojho povinného zmluvného poistenia, takže nahlásiť na poisťovňu a je to vybavené.Ak je to niaky arogantný hajzel, tak by som sa s ním vobec nevybavoval.

netrefil sem cestu vyhybal se na vedlejsi ceste mezi baraky autu najel mirne na travu a trefil obrubník.... jde mi o to ze pan byl hruby nadaval jak dlažič i když je tam škoda do 200 ale na aute sem mel vetši škodu tak me zajima jestli se to nedanejak uhrat ze tam ten patnik nemel co delat tak at mi zaplati na aute škodu a obrubník at si strči do ....

Pánovi se omluv a auto si nech opravit za svoje.

My máme vjezd po novu, brána je odsazena od silnice tak, aby se před ní dalo zastavit s autem (podmínka dopraváků při povolování vjezdu na komunikaci). Protože přilehlá hlavní silnice je v obci docela úzká, stalo se už několikrát, že se vyhýbaly autobusy nebo kamiony a najely na začátek našeho vjezdu (něco jako ty). Máme popraskané zatravňovačky, několikrát jsem už zasypával vyjeté koleje v trávě...

Jako první vstřícný krok jsem do toho prostoru osadil dva plastové patníky, zatím jen volně a prozatím fungují. Kdyby to nepomohlo, tak pod patník přijde zabetonovat lešenářská trubka.

Proti pakům jako jsi ty, je třeba bojovat :!:

Pokud-li by jsme to vzaly po té birokratické a formální stránce, tak vlastní brána je zcela špatně umístěna, neumožňuje zastavení vozidla mimo silnici, což má vliv na rozhledový trojůhelník při vyjíždění na komunikaci. Také toto řešení stavebníka není dle mého soudu dobře udělané, protože tvoří pevnou překážku. Ono, v autě si ho docela dobře pocucháte, ale najede do toho cyklista za večera a pokud se nazabije, tak pak jedině s velikou přízní strážných andělů.
Holt jedině řešení je domluva, ovšem jestli se s majitelem nedá domluvit, asi bych mu udělal nabídku a čekal co z něj vypadne, nebo řešení mrtvého brouka. Ale škoda na vaší straně půjde na vaše bedra, z toho asi moc člověk nevydojí, jedině se soudit a to je asi ještě horší jak si dát dohromady to auto.

Z obrázku není zřejmé a jakou komunikaci se jedná a jaké jsou vlastnické vztahy. Já bych vzal fotku a šel na policii s dotazem, zda může být umístěna takováto překážka na hranu vozovky, bez dalších barevných, či jiných označení. Napadí mne tisíc důvodů, proč musím pohnout volantem zrovna v místě takovéto překážky a dovedu si představit i fatální následky. Možná že by poradila i pojišťovna.

Podle me to je pekna picovina to nemuze mit postaveny tak blizko krajnice kdyby tam jel dam priklad autobus a proti dalsi autobus nebo kamion tak si ani nevihnou a obrubnik bude mit zas rozbitej.A kdyz uz to stavi tak to ma oznacim paskou atd.jak uz to tady kdosi psal

Přesně proto si to tam lidi dělají, aby se přes jejich cesty a trávníky nevyhýbaly kamiony a autobusy, viz. můj případ výše.

Nebo si mám snad každý měsíc měnit dlažbu, protože nějaký hovado je líné přibrzdit a vyhnout se protijedoucímu o kousek vedle?

Nebo si na své náklady mám upravit okolí tak, aby to bez problémů bylo pojízdné pro 40ti tunové monstrum?

Kdo nezvládne jezdit jen po vyznačené silnici, je debil a nemá za volantem co dělat (nepočítám vyjetí ze silnice v důsledku nehody).

No mě přijde, že u těchto komunikací není ochranné pásmo hlavně proto, aby se ti místní mohli dohodnout, kdo si co myslí a přeje. Ale když už jsme u toho rozhodování zákonem, tak ať si tazatel zjistí, jak je to s katastrem a kam až to majiteli pozemku patří.

Zrovna nedávno řešil něco podobného kamarád. Vesnička, jedna úzká příjezdovka, pět a půl baráku. Baráčky navěšený ve svahu pod lesem, na pozemky hodně mizerný příjezd (do kopce, úzké..). Dvě tři auta parkovala na spodku příjezdovky přilepená ke svahu, aby se okolo dalo projet. Do té doby, než tam jeden ze sousedů začal parkovat s trochu větší dodávkou, takže už to bylo moc (říká se tomu ztráta soudnosti). Tak za ním šli, jestli už to není trochu moc, že zrovna on se na svou zahradu v pohodě dostane. Výsledek? Majitel dodávky o svých nákladech přivezl zrovna takový patníky, jako na fotce, část pod svahem ohraničil - rozšířil a zatravnil. Že prý když ne on, tak nikdo.
I přišel jiný soused ke kamarádovi a říká - s*r na něj, na debila p*licajtskýho. Víš jak má ty schůdky k brance a ten ozdobnej keř u nich? Tak mu to vyřezej, schůdky rozbourej a dávej auto tam, vždyť ten pozemek není jeho. Tam jde stará cesta, akorát už se milion let nepoužívá, tak si to tam zvelebil.
Další informace nemám, co vím, tak kamarád na tohle koule nemá, ale když ten zákon... vyloučit to nakonec nemůžu. :-)

Pět, šest baráčků to je, dohromady dvacet lidí i s dětma a gerontama. A takhle si tam žijou. A protože se nemůžou dohodnout, budou se tlouct zákonama.