Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sporák na propan změna trysek na zemní plyn

Dobrý den,

potřebuji radu. Mám starý sporák s el troubou a plyn. hořáky. Bohužel sporák je na bombu. Potřebuji poradit ohledně výměny trysek, abych sporák mohl použít v bytě se zavedeným plynem od RWE. Kolik stojí nové trysky, lze to udělat po domácku? Celou tuto rošádu dělám pouze kvůli té el. troubě. Díky za rady

no sporák je starý a typ neznám. Jen mi je divné že jsem strčil do díry kde se má nacháze tryska prst a tu jsem nenahmata. Přijde mi že je velmi nízko. Sporáky je mají dosti vysoko jen se bopjím aby vše pak dobře hořelo. Standartní sporáky na plyn mají trysky uplně nahoře. Je normální ze propan butan mají nízko ?

Jestliže hledáte v díře prstm trysku, tak ji nehledejte. Prstem v díře se hledá leda G bod. Dnes se dají koupit sporáky velmi levně, případně si na výměnu někoho objednejte. Stejně se při výměně trysek prst do díry nestrká a nechci domyslet, kam strčit prsty při výměně trysky u hořáku trouby.Pokud se tryska vymění, je nutno seřídit přisávání vzduchu a minimální plamen při prudkém ubrání.Amatétská práce může způsobit únik plynu a následnou otravu, nebo výbuch.;-)

Navíc po výměně ti to plynař musí seřídit, aby to zbytečně moc nežralo, ale zase aby to kapku hřálo, tohle bych si svépomocí nelajsnul, i když jde jen o tvar a barvu plamenu, bez zkušeností nene.plyn je plyn - bumbum.