Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskání v bojleru

Pěkný večer, potřeboval bych objasnit příčinu praskání, lupání v bojleru. Poslední dobou se často stává, že při tekoucí vodě (cca 40st.) se najednou sníží průtok vody, stoupne teplota tak, že jsem se už párkrát opařil a to vše doprovází poměrně hlasité praskání z bojleru. Nevíte v čem je problém? Děkuji.

Zkusím hádat. Pokud je to bojler s nádrží a ne průtokový ohřívač, tak chyba by mohla být v přívodu studené vody, že z nějakého důvodu studená voda přestane na chvilku téci, to by vysvětlovalo, že se průtok vody sníží a teplota stoupne, ucpání studené vody způsobí změnu tlaku v potrubí a bojler na to zareaguje lupnutím. Ale nejsem odborník, tak to berte s rezervou.

Dobrý den,ano v intervalech,když pustíte vodu,tak začne zespodu prudce přitékat voda nadzvedne usazeniny,které se ale postupně vracejí ke dnu a přiškrcují průtok.Doporučuji oznámit majiteli ať zajistí vyčistění.Touto cestou totiž nevede ani cesta proti přetlaku k přetlakovému ventilu.Možná vedu drastický scénář,ale pokud by v tomto případě selhal termostat a tepelná ochrana,pokud tam vůbec je,znám některé mistry,kteří ji klemují.Tak potom máte v bytě časovanou bombu.:-(