Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filter na vodu z vodovodu - aký? Do šachty? Pred batérie? Aký typ?

Ahojte.

Včera som sa dozvedel, že je vraj dobré namontovať do rozvodov vody filter, resp. filtre. Údajne potom nie sú problémy s vodným kameňom (fľaky na batériách) a celkovo to má vraj dobrý vplyv na kondíciu jednotlivých častí rozvodov. Okrem toho sa vraj dá filtrovať aj chlór a iné látky podľa potreby.
Objekt je novostavba RD, 2x kúpeľna, 4-5 osôb. Prívodný "kábel" na vodu je zatiaľ pripojený len na strane RD a zakopaný v zemi. V šachte zatiaľ spoj nie je. Celková dĺžka "káblu" je cca 25 metrov. Šachta je relatívne priestranná (cca 1 m2).

Prosím o Vaše názory.

Kde máte filter, alebo filtre nainštalované?
Aké druhy filtrov máte nainštalované?
Ako sú náročné na údržbu?
Aké majú obmedzenia (napríklad obmedzenia ako pri ČOV - t.j. žiadny olej do odpadu a podobne).

Ďakujem a prajem pekný deň.

Ak je to pravda, tak to považujem za naozaj originálny od*b :-)

Úplne od témy:
Musím sa ale zastať Rakúšanov. Sem-tam sa pracovne vyskytnem v Rakúsku a za tie roky sa stýkam s ľuďmi, ktorí na mňa pôsobia úplne inak, ako býva bežný dojem. Sú premýšľaví a rozhodne neodsudzujú atómovú elektrinu ako celok.
Osobitná a pozitívna kapitola (pre mňa) sú rakúski policajti. Maximálne zdvorilí, ústretoví a nápomocní. Nerobím si srandu. Mám dva krát osobnú skúsenosť, kde som sa dopustil dopravného priestupku a spôsob riešenia na mňa urobil veľký dojem. Ak to niekoho bude zaujímať, o podrobnosti sa rád podelím v pošte.