Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filter na vodu z vodovodu - aký? Do šachty? Pred batérie? Aký typ?

Ahojte.

Včera som sa dozvedel, že je vraj dobré namontovať do rozvodov vody filter, resp. filtre. Údajne potom nie sú problémy s vodným kameňom (fľaky na batériách) a celkovo to má vraj dobrý vplyv na kondíciu jednotlivých častí rozvodov. Okrem toho sa vraj dá filtrovať aj chlór a iné látky podľa potreby.
Objekt je novostavba RD, 2x kúpeľna, 4-5 osôb. Prívodný "kábel" na vodu je zatiaľ pripojený len na strane RD a zakopaný v zemi. V šachte zatiaľ spoj nie je. Celková dĺžka "káblu" je cca 25 metrov. Šachta je relatívne priestranná (cca 1 m2).

Prosím o Vaše názory.

Kde máte filter, alebo filtre nainštalované?
Aké druhy filtrov máte nainštalované?
Ako sú náročné na údržbu?
Aké majú obmedzenia (napríklad obmedzenia ako pri ČOV - t.j. žiadny olej do odpadu a podobne).

Ďakujem a prajem pekný deň.

Filtr se dava na privod vody(klidne do ty sachty) a takovej, aby filtroval co je v ty vode spatne. Takze od vodaren vyrazit rozbor a pripadne se poptat sousedu, treba na mechanicky necistoty. Nektery veci se filtrujou jednodusse(treba zakal), nektery sakra blbe(treba zelezo).
Za me, zadny filtry nemam, protoze voda je skoro pitna(zvysene zelezo, ne nebezpecene pro lidi) a chutna. Prislusny filtr by s naklady na jeho provoz vysel draz nez rekonstrukce rozvodu za par let.

Ak je to pravda, tak to považujem za naozaj originálny od*b :-)

Úplne od témy:
Musím sa ale zastať Rakúšanov. Sem-tam sa pracovne vyskytnem v Rakúsku a za tie roky sa stýkam s ľuďmi, ktorí na mňa pôsobia úplne inak, ako býva bežný dojem. Sú premýšľaví a rozhodne neodsudzujú atómovú elektrinu ako celok.
Osobitná a pozitívna kapitola (pre mňa) sú rakúski policajti. Maximálne zdvorilí, ústretoví a nápomocní. Nerobím si srandu. Mám dva krát osobnú skúsenosť, kde som sa dopustil dopravného priestupku a spôsob riešenia na mňa urobil veľký dojem. Ak to niekoho bude zaujímať, o podrobnosti sa rád podelím v pošte.