Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem protéká WC (nový napouštěcí ventil)

Dobrý den všem,

chtěl bych poprosit o veškeré zkušenosti s opravami splachování, a to zejména napouštěcího plovákového ventilu (vysoko posazená nádržka, boční napouštění, typ Geberit BasicImpuls 300). Starý ventil si dělal co chtěl a regulace množství přitečené vody nefungovala, se štěstím se to dařilo stabilizovat tak, že se přítok při ouplně plné nádrži alespoň uzavřel.

Místo čištění jsem zakoupil nový (viz), mumlaje cosi o zlém vodním kameni a usazeninách, a ejhle - teď už se ventil nezavírá vůbec a voda si vesele protéká neustále. Plovák se zvedá jak má, nicméně voda téct prostě nepřestane (myslím, že vnitřní rourkou i po straně), a nakonec začne přetékat přes vrchní přepad - bez ohledu na to, jak je přes závit nastavena výška plováku. Vypouštěcí ventil těsní jak má... Nemilé je to v tom, že nelze momentálně zastavit přívod vody k WC.

V čem může být problém, když je ventil úplně nový a tradiční rady typu vyčistit/vyměnit tudíž nefungují? Tlak vody se zdá být normální... Budu tuze vděčen za nápady a zkušenosti.

Zdravím, nečistoty v trysce. Já jsem také měnil, ale neodpustil jsem část vody z potrubí a po montáži a puštění vody vůbec nenapouštěl. Bylo to nečistotami, takže u Vás to možná nedovírá právě jimi.:-)

Zrdavim,

tak presne tento problem jsem resil jeste pred tremi tydny. Stary napousteci ventil odesel, koupil jsem novy a ten protekal. Ted se prosim podrzte jelikoz v mem pripade uspel az 7 koupeny kus slovenske vyroby {5x Alcaplast, 2x slovak}. Pokazde jsem reklamoval a vracel. Ale jeste jedna dulezita vec! Menil jsem v baraku rozvody vody, privod na zachod jsem vsak ponechal coz byla chyba, trubka byla v jednom koleni dosti ucpana a porad se z ni odlupoval bordel a rez, ktery asi zanasel tesneni na splachovaci. Tim jedinym si to vysvetluji. Vysekal jsem tedy kovove trubky a dal plastove, po dvou dnech se splachovac ustalil a funguje uz bez problemu. Jeste dulezete je mit dostatecny tlak. Pokud mate slabsi, nechte si jej prozkouset, jinak vam zadny samonapousteci ventil pracovat spravne nebude.