Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková izolace v panelákovém bytě.

Mám velký problém.Bydlím ve 3.patře panelákového bytu.V obou pokojích mám plovoucí podlahy.V jednom pokoji mám piáno, na které hraje můj vnuk cca 1/2 - l hod.denně.Sousedy,kteří bydlí pode mnou,to ruší.Proto se na vás obracím s prosbou.Existuje nějaký způsob, jak zvukově odizolovat piáno od podlahy a zadní stěnu piána od zdi pokoje?Děkuji vám moc za radu.

Děkuji vám za radu.Jste jediný "šikula", který mi, zatím, svou radu poslal. Máte pravdu, že zvukově odizolovat celou místnost by bylo pro mne finančně příliš nákladné.Přiznám se ale, že s výrazem "zrakvit zvuk" jsem se ještě nesetkala a nevím si s ním rady. A onu rakev na piáno si neumím dost dobře představit.Vnukovi je necelých 13 let, ale je dost velký.To by měl v té rakvi sedět s tím piánem? A nebo,kdyby seděl vně a v rakvi by bylo jen to piáno - slyšel by co hraje?Mohl byste mi svou představu blíže popsat? Děkuji vám moc.

Nemám po ruce piáno. Na podlahu bych položil plst, nebo polystyrén a na klavír položil prošívanou deku z postele tak aby kryla vrch, záda a boky klavíru. V případě že se zvuk ztlumí ,povede tudy cesta a pak bych vrátil kapnu do postele a v Hornbachu bych koupil nějaké izolační desky, kterými bych piáno pokryl a na vrch ušil nějaký apartní přehoz, čímž by byla úprava vratná.
Šikulů je tu plno, ale jsou li šikulové, v době kdy jste se ptala dělají vnuky, ráno jdou do kostela, z kostela na pívo, z píva na oběd a po polední půlhodince spánku mají teprve čas sednout k počítači.;-)

Ještě bych chtěl upozornit, že ZVUKOVÁ izolace nemá nic společného s izolací TEPELNOU !!! Zvuková izolace je zpravidla poměrně tuhá a těžká, nebo i několika vrstvá. Její složení je specifické tím, že je "naladěná" na určité kmitočty zvuku. Jsem přesvědčen, že ji nekoupíte v Hornbachu a vůbec tam nehledejte odbornou radu. Cesta se starou "vatovou" prošívanou dekou, jak byla popsána výše, se mi také jeví, jako správná.;-)

No, jestli chtějí na piáno hrát, určitě se nesmí obalit dekou. Zvuk je pak zkreslený a nepříjemný. Myslím, že vnuk se pak na nějaké hrání pěkně rychle vykašle. Hrál jsem na klavír cca 10 let a vím o čem mluvím. Variantou by bylo piáno prodat a zakoupit digitální pianino. To se dá připojit na sluchátka. Je to drahé řešení, ale dají se najít dobré kusy v bazarech.