Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková izolace v panelákovém bytě.

Mám velký problém.Bydlím ve 3.patře panelákového bytu.V obou pokojích mám plovoucí podlahy.V jednom pokoji mám piáno, na které hraje můj vnuk cca 1/2 - l hod.denně.Sousedy,kteří bydlí pode mnou,to ruší.Proto se na vás obracím s prosbou.Existuje nějaký způsob, jak zvukově odizolovat piáno od podlahy a zadní stěnu piána od zdi pokoje?Děkuji vám moc za radu.

Nemám po ruce piáno. Na podlahu bych položil plst, nebo polystyrén a na klavír položil prošívanou deku z postele tak aby kryla vrch, záda a boky klavíru. V případě že se zvuk ztlumí ,povede tudy cesta a pak bych vrátil kapnu do postele a v Hornbachu bych koupil nějaké izolační desky, kterými bych piáno pokryl a na vrch ušil nějaký apartní přehoz, čímž by byla úprava vratná.
Šikulů je tu plno, ale jsou li šikulové, v době kdy jste se ptala dělají vnuky, ráno jdou do kostela, z kostela na pívo, z píva na oběd a po polední půlhodince spánku mají teprve čas sednout k počítači.;-)

Ještě bych chtěl upozornit, že ZVUKOVÁ izolace nemá nic společného s izolací TEPELNOU !!! Zvuková izolace je zpravidla poměrně tuhá a těžká, nebo i několika vrstvá. Její složení je specifické tím, že je "naladěná" na určité kmitočty zvuku. Jsem přesvědčen, že ji nekoupíte v Hornbachu a vůbec tam nehledejte odbornou radu. Cesta se starou "vatovou" prošívanou dekou, jak byla popsána výše, se mi také jeví, jako správná.;-)

No, jestli chtějí na piáno hrát, určitě se nesmí obalit dekou. Zvuk je pak zkreslený a nepříjemný. Myslím, že vnuk se pak na nějaké hrání pěkně rychle vykašle. Hrál jsem na klavír cca 10 let a vím o čem mluvím. Variantou by bylo piáno prodat a zakoupit digitální pianino. To se dá připojit na sluchátka. Je to drahé řešení, ale dají se najít dobré kusy v bazarech.