Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sršni

dobry den
potrebuju poradit jak se zbavim sršnu jsou u tramu ve streše ale neni tam zadny pristup leda rozebrat strechu ale to by je asi dost rozdrazdilo diky za rady

O tom neútočení: před 2 lety na zahradě proletěla kolem manželky sršeň a při nárazu do jejího ramene okamžitě píchla a odletěla... Asi měla hodně špatnou náladu - že by ta inteligence? Nikde v okolí hnízdo nebylo, žádná provokace - manželka zrovna stála v klidu na místě.

Tak stane se. Sršně, vosy a i včely dokážou vyprovokvat nějaké parfémy a podobné "smrady", kupodivu se do leckterých přídávají stejné látky, jaké tento hmyz vypouští do vzduchu při útoku (voní nám i jim :-)), ale tohle bych neřek, že byl útok. Prostě nabourala a reflex ji donutil bodnout. Občas se ožerou z kvasícího ovoce a pak ani neletí rovně :-D

tak jsem si dneska v drogerii koupil sprej na vosi a sršně EFFECT za 162kc zabil jsem asi 8 sršnu a vypada to ze uz bude pokoj strikal jsem to kolem 15hod a od te doby uz jsem zadneho sršně nevidel a to se chodim divat asi kazdych 20 minut tak snad uz bude pokoj

nejsou chráněný,,jen v německu sem četl..u nás ne,, já je mam taky v trámu a už sem jich mel v pokoji snad 50 a dole v obyvaku taky nekolik a je strikam biolitem,,nes taky a jedna mi pristala na hrudi a nic a umirala a pak mi zas pristala na rameni a tam uz bodla!!! ... furt me sem litaj,,tenkrat me lezla u pusy kdys sem spal,, by me asi zabila!!

Na podobné breberky mi celkem fungovaly sirné knoty - ale to jde aplikovat někde v zahrádkářské kolonii, kde se narovnají do nějakého plechového rendlíku aby se zapaloval jeden od druhého, zapálí, strčí na půdu a přijde až za týden. A nejsem si jistý, jestli se ty knoty ještě dostanou, měl jsem starou zásobu.