Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slimáci

Ahoj lidi, tak jsem dnes po dešti vyrazil na zahrádku, a nestačil jsem se divit, co jich vylezlo. Tak jsem se vrátil pro nůžky a už jsem jel. Když to bylo přes sto, přestal jsem je počítat. Ale zjistil jsem jednu zajímavou věc-téměř všichni směřovali na jih. Možná je jim tu chladno, a kdybych je nerozstříhal, třeba by odtáhli do teplých krajin...

Slizňáky som bezproblémovo vyriešil:

Do 2l postrekovača prípravok zn.: Mospilan v koncentrácii na 15l (1.2€) Je to sila, kto mi oponuje?

Pridal som do 2L postreku Mospianu 1 deci zmáčadla (Jar, Pur).

Nastavená tryska na diaľku 6bm. Slizniak zasiahnutý Mospilanom s Jarom sa iba skúti ako had. Zdochne.

-----

Kto objaví za kôrou jabloní začiatkom júna vošku krvavú, prv, než nahonená samica sa rozpeleší po jednoročných a mladých výhonkoch habitusu jablone, je vhodné týmto prípravkom v 200% koncenrtácii okamžite zostreliť za kôrou vošku krvavú (biela vata za kôrou).

Postrek mierený tryskou na amerického brúka, platí na malej záhrade, netreba plošne sviniť plochu.

S tím stříháním bacha...rozmnoží se vám....toto rčení dost zabralo na jednu dost protivnou paní.
Dloouho uvažovala jak to vlastně je.
Jinak trošku vážněji: vydlabanou půlku melounu na dně se lžičkou soli postaviti za úplňku tam kde slimáků je hojnost se doporučuje.
A také barviti vápnem jakéhokoli složení a stáří pangejty všelijaké účinek má pozoruhodný. Slimák vlezoucí na vápený potěr, kterýžto i zaschlý být může již neuteče.

Mám tyto kachny, nyní i káčata, jsou super a nenáročné, dají se ochočit, pro pozorování jsou lepší než rybičky v akváriu, salát nežerou jen slimáky na nich. Jen přes zimu jim vadí bahno, vesměs bývá před vstupem do kachníku, já je na noc nezavírám, ani v zimě. Mám trochu zvláštní ubytování, našly si ho samy pod chatkou na patkách, tak jsem jim podestlala slámu, na jaře ji sesbírají a zahnízdí.

pre slimákov je mimoriadne toxické všetko,čo obsahuje meď a jej rôzne zlúčeniny,takže od medeného drátu/odizolovaného,nenalakovaného/ po skalicu modrú je možné použiť čokolvek,ďalšou záležitosťou,ktorá ich takisto zabije je chlorid sodný/alias kuchynská alebo posypová sol/ a chlorid draselný

audax, s tvojimi babskými radami "pivo do kelímku", "kofein", vaječné škrupiny, poplol či iné fantazmagórie JPP ohľadom dvoch drátov napojených elektrickým napätím si môžeš vytrieť prdel.

Posyp ho soľou, zapení, oslizne, otrepe sa, pričom živý odíde žrať nadzemné a podzemné rastlinstvo.

Sliznak (konkrétne, farby tmavá oranžová, dovoz zo španielska) je odolná sviňa.

Kvuli slimejsum, kteri zrovna spechali na pivni kelimek nekam k sousedovi si nicte travu:-D

kdyz to nebudete praktikovat pokazdy co pujdou o dum dal na zejdlik tak maximalne pocitejte s tim ze vam to bude ochcavat pes(psy) a kdejaky kocky furt dokola.

Hlavne jim nedavejte pivo.Proto jich slo kolem Vas tolik. Ty ho cejtej na kilometry daleko a zbytecne je tahate k sobe.