Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Škodná v lese

Zdravím,jsem vlastníkem lesa a při poslední návštěvě jsem zjistil,že mi NĚKDO vykácel a odvezl asi 20 pěkných 30ti letých smrků.Do lesa se dostanu tak 2x za rok,jelikož je vzdálen 80 km od bydliště-hlídání nepřichází v úvahu.Policie je bezradná.Máte někdo podobné zkušenosti,nebo dobrou radu,jak řešit tuto situaci?
Předem díky za každou odpověď.

Dobrý večer, dejte tam cedulku, pozemek je hlídán soukromou službou, vstup na vlastní nebezpečí. Tak,aby to fungovalo, zajděte na střelnici a požádejte je, zda nemají vystřelené brokové patrony, nejlépe červené. Ty pak rozházejte nějak po pozemku a hlavně v okolí mýtiny po nájezdu. Cedulí s varováním umístěte tolik, aby byly vidět ze všech směrů. Je to jednoduché, účinné a legální.:-)Nápad je můj vlastní.

Nepomůže. Cikánům a ostatní verbeži (většinou najaté) je to fuk. Mám kamaráda, co měl také kus lesa. Těšil se, jak si bude do svého chodit na houby, občas nějakou kládu prodá a postaví si tam hájenku. Les mu okupujou "myslivci", stavějí si tam posedy a krmelce a provozují palbu jak u Verdunu na vše co se hejbe. Málem ho trefili flintou nacamraní lovci, když šel večer do své hájenky. Nájezdníci kradou ani nedržej poledne. Cajti jen krčí rameny, sice tam musí ject, ale je jim vidět na nose jak jsou otrávení když mají koukat na paseku, která tam nebyla a tváří se jako by kamarád snad sežral stromy sám. Nyní les prodal (koupil rybník který mu vypustili a vykradli) a je spokojen, že bude mít problémy někdo jiný.

Tak tohle je výživné story. Někdy je opravdu lepší nic nemít. :-(
U cajtů bývá běžným problémem, že nemají na benzín do aut. Na jízdách se šetří, jak jen to jde. Když na benzín mají, potkávám je, jak tankují u těch nejpofidernějších čerpaček.

Od ostatních tu padlo několik dobrých nápadů. Pokud budou lidé v okolí vstřícní a budou ten les mít rádi, snad to společně uhlídají. Sám majitel však příliš šancí nemá a se vzdáleností jeho šance více klesají.

A zloděje požádám aby udělali skupinku, usmívali se a chvíli počkali než přejde mrak a vysvitne sluníčko. A zloději mi poděkují za vyfotografování a poprosí, abych jim taky jednu fotku poslal (samozřejmě mi dají adresu, kam ji mám poslat).
A plastickou operaci rozbité huby a zubní protézu mi zaplatíš ty?

to chce know-how, kolik taková fotopast stojí, jak dlouho to vydrží ve stand-by režimu (baterie)... pak problém kam to umístit, aby se to neukradlo se stromy :-)

líbí se mi názor, že to chce vážně zvážit, jestli se vyplatí dál držet les, pokud ho nelze nějak chránit, dřevo roste velmi pomalu, je to spíš pro předání příštím generacím

20 stromů není tolik, aby se to nedalo bez náklaďáku. S tátou jsme dali i 5m^3 za den s odvozem na zahradu a to bez náklaďáku či hydr. ruky. S pouřádnou pilou, nebo i více ks, 20stromů lehne hodně rychle. Za takový dvě hoďky budeš řešit jen jak dostat 2m špalky z lesa :-)

Zmizely by jako prvn

Ujišťuju tě, že nezmizely, pokud se dobře instalují. Kamarád nedavno dával tři kolem včelína - už mu letos ukradli 14 včelstev a mnoho poškodili, celkem jich tam má tak 80. Ikdyž jsme věděli směr, kde přibližně jsou našli jsme jednu a to asi po hodině usilovného hledání. Během měsíce zjistil, kdo mu to tam ničí (děcka kolem 14let) i krade (včelař z vedlejšího okresu). Pokud o té fotopasti nevíš, tak jí tuplem nenajdeš, ani nebudeš hledat. A kdyžtak budeš mít stejně důkaz proti tomu, kdo tu fotopast ukradl (posílá mms), demontovat jí není sranda a jde to jen zepředu po rezebrání ocelového krytu :-) - jasně najdeš způsob jak jí ukrást, ale než jí najdeš, budeš tolikrát vyfocenej, že si vlastník může udělat album ;-)

Co to zkusit opačně .zabránit lehkému přístupu ke dřevu do lesa :) taková větší fůra lomového kamene na cestě je celkem osvědčená . Co to zkusit opačně .zabránit lehkému přístupu ke dřevu do lesa :) taková větší fůra lomového kamene na cestě je celkem osvědčená .

Policie to (možná) vyšetří, předá to příslušným ouřadům, za deset let bude soud, zjistí se, že pachatelé měli těžké dětství, dostanou podmínku a okradený bude ohledně náhrady škody odkázán na občanskoprávní řízení. A mezitím ten les, pokud tam ještě nějaké stromy zbydou, padne na soudní poplatky a honoráře advokátům. Nebo se mýlím?

Svým způsobem můžeš mít pravdu...

Ale kdyby každý měl názor jako ty, byla by policie zbytečná.

Každý by si řekl, že je zbytečné něco mít, protože by mu to někdo mohl poškodit nebo ukrást. Zjištění případného viníka by taky nemělo cenu, protože každý bude už od začátku přesvědčen, že stejně nebude viník potrestán a poškozený odškodněn...

Ideální stav pro grázly, budou si dělat co chtějí a ostatní bude jen mlčky přihlížet?

Naštěstí tvůj postoj nesdílí hodně lidí (doufám, že většina).

A pak je tu ještě jedna možnost - obětuješ dalších pár stromů, výtěžek dáš nějakému Ivanovi a ten zlodějům vysvětlí, že je lepší na cizí nesahat. Rozhodně výchovnější metoda :-)

No, vona takova fotopast na verejne pristupnem miste by asi zajimala urad na ochranu osobnich udaju.

Co je to za blbost. Ano nesmíš snímat veřejné prostranství či cizí pozemek, ale tady se jedná o soukromý pozemek, že nemá kolem plot, je úplně jedno. PČR video/fotozáznam jako důkaz uznává a vůbec proti tomu nic nenamítají.

Ještě mě napadla jedna varianta, udělali to u nás v obci kvůli mláděži co jezdil k místnímu "ohništi" (např. se zde pořádá májka atd.) autama a pak to tam vypadalo jak tankodrom. Jednoduše přes všechny přístupový cesty vykopali cca 0,5m hluboký i široký strouhy - člověk to v pohodě překročí a auto má smůlu... Jasně, stačí přes to dát fošnu, nebo to zaházet, ale za rok a něco, to ještě nikdo neudělal. Záleží, jak moc dobře je ten les přístupnej pro techniku, jestli je ten les přístupnej odkudkoli, nemá to smysl, jestli tam vede jedna úzká cestička, je to možná varianta.

No, mame tu zakon o prostupnosti krajiny a vstup do lesa lze omezit pouze v nejakejch vyjmenovanejch pripadech.
Veřejné_prostranství
Ja vim ze wiki nebude uplne ten spravnej zdroj u soudu, ale les, coby misto verejnosti pristupne, je, IMHO, verejne prostranstvi. V tom clanku na wiki, s docela dobrym ozdrojavanim, se clovek i docte ze vlastnictvi na to nema vliv. To je na bitvu dvou pravniku se znacne nejistym vysledkem.

Edit: Jeste jeden zajimavej link: http://cs.wikipedia.org/wiki/Veřejná_přístupnost_k rajiny