Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Škodná v lese

Zdravím,jsem vlastníkem lesa a při poslední návštěvě jsem zjistil,že mi NĚKDO vykácel a odvezl asi 20 pěkných 30ti letých smrků.Do lesa se dostanu tak 2x za rok,jelikož je vzdálen 80 km od bydliště-hlídání nepřichází v úvahu.Policie je bezradná.Máte někdo podobné zkušenosti,nebo dobrou radu,jak řešit tuto situaci?
Předem díky za každou odpověď.

No, vona takova fotopast na verejne pristupnem miste by asi zajimala urad na ochranu osobnich udaju.

Co je to za blbost. Ano nesmíš snímat veřejné prostranství či cizí pozemek, ale tady se jedná o soukromý pozemek, že nemá kolem plot, je úplně jedno. PČR video/fotozáznam jako důkaz uznává a vůbec proti tomu nic nenamítají.

Ještě mě napadla jedna varianta, udělali to u nás v obci kvůli mláděži co jezdil k místnímu "ohništi" (např. se zde pořádá májka atd.) autama a pak to tam vypadalo jak tankodrom. Jednoduše přes všechny přístupový cesty vykopali cca 0,5m hluboký i široký strouhy - člověk to v pohodě překročí a auto má smůlu... Jasně, stačí přes to dát fošnu, nebo to zaházet, ale za rok a něco, to ještě nikdo neudělal. Záleží, jak moc dobře je ten les přístupnej pro techniku, jestli je ten les přístupnej odkudkoli, nemá to smysl, jestli tam vede jedna úzká cestička, je to možná varianta.

No, mame tu zakon o prostupnosti krajiny a vstup do lesa lze omezit pouze v nejakejch vyjmenovanejch pripadech.
Veřejné_prostranství
Ja vim ze wiki nebude uplne ten spravnej zdroj u soudu, ale les, coby misto verejnosti pristupne, je, IMHO, verejne prostranstvi. V tom clanku na wiki, s docela dobrym ozdrojavanim, se clovek i docte ze vlastnictvi na to nema vliv. To je na bitvu dvou pravniku se znacne nejistym vysledkem.

Edit: Jeste jeden zajimavej link: http://cs.wikipedia.org/wiki/Veřejná_přístupnost_k rajiny