Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit alternátor

Chtěl bych se zeptat jak mám zapojit alternátor v jsou tam 2 konektory a jeden šroub označený jako B+ a nemůžu přijít na to jak to mám zapojit. A ještě bych se chtěl zeptat jestli ty konektory jsou při výrobě nutné.Já to v autě nemám ale jen tak na větrnou elektrárnu na 12V.
Předem děkuji za odpovědi.

Když už to je takový "stvoření", které jsi popsal, pravděpodobně nepříliš záleží na designu právě tohoto prvku. :-)
Jedna možnost "zbastlení:
Vrták 6,5mm, 8,5mm, závitníky M8+sklíčidlo, svěrák, vrtačka. (počet závitníků a vrtáků dle osobní zručnosti) :-) :
1)Vezmi nějakou menší řemeničku s alespoň podobnou šířkou řemenu, třeba právě ze zmiňované pračky a nakresli na ni kruh o průměru větším než je matka na původní řemenici, ale jen tak, aby příliš nezasahoval do drážky pro řemen (a současně stejný průměr byl v nezakřivené čelní ploše řemenice dynama).
2) obvod kruhu rozděl po 120ti stupních (na třetiny)a do tohoto místa vyvrtej do řemenice 3 otvory asi 6,5mm
3) přilož provrtanou řemenici soustředně k té původní (tak, aby přilehala co největší plochou a tedy byla soustředná i souosá), označ otvory na starou řemenici, nebo je rovnou provrtej opět vrtákem 6,5mm - pozor na poškození dynama, pokud to děláš na něm (doporučuji raději sundat, nebo oddělit kusem plechu)
4) do 3 otvorů v řemenici dynama vyřízni závity M8, v nové řemenici zvětš otvory na 8,5 mm
5) na namontovanou řemenici dynama přilož novou řemenici a třemi šrouby M8 ji přišroubuj. Pokud nedoléhá celou plochou (asi ne), seřiď souosost postupným dotahováním tří šroubů M8

Nová řemenice by ideálně měla být v ose dynama, ale osově posunutá o sílu matky a řemenice. Upevnění dynama uprav - osově vypodložit matkou a použít delší šrouby- tak, aby se řemen v řemenicích "nekřížil".

Nevím, zda jsem to popsal dost srozumitelně, ale improvizace bystří mozkové závity, tak bystři, bystři! :-)

tak včera jsem byl pro dynamo a dnes jsem ho tam dal. Zapojil jsem ho dobíjelo to dobře asi 10A (asi stejně jako kdyz tam byl alt). Nechal jsem to asi 30 minut běžet pak jsem to byl projet všechno v pohodě. Pak zajíždím do stodoli a najednou rana jako prase a motor chcipl. Tak jsem znova povolil a sundal řemen a s dynamem nešlo otočit. Nevíte co stim může být??? Ja se obávám že se tam seknul uhlik.Proč já musim myt pořád smulu :-(:-(:-(

Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by uhlíky kously dynamo, Vždy to měly na svědomí vysypaná ložiska ( prasklá klec, kdy se buď kuličky navalí na jednu stranu, anebo se dostane pod kuličku a blokne to ). Modlete se při demontáží, aby nebyl poškozen komutátor.

Je to možné ty uhlíky byl jen tip ja si s nimi nejsem jistý.Kdyz to bude špatný tak budu muset koupit jiný dynamo (nechali mi ho za 50Kč) Říkali že jich mají dost :-) Jenom mě štve že se mi to takhle sere jako by nestačil ten spálenej alt. ne ono se mi musí šprajcnout ještě dynamo :-D