Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvb-t přijímač + anténa

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký byste mi doporučili Dvb-t přijímač a aktivní pokojovou anténu? Bude to určeno do RD pod kopcem, kde se nachází vysílač. nynní je signál cca 50% a to jsem vzdálen cca 300 metrů vzdušnou čarou. Jaké zesílení (zisk) na anténě bude třeba? Teď mám klasické 2 pruty a mini přijímač Dvb-t a chtěl bych jej nahradit.

Koukal jsem na antény od Evolve, ale to jsou prý hrůza a pak na přijímače Strong, další značky mně moc neříkají.

Díky moc.

Já to udělal tak, že když mi chcípnul settopbox, tak jsem naběhnul do kšeftu a za 6 stovek koupil ten nejlevnější. A pohoda. Jako anténu mám kus koaxiálu, asi 15cm na konci oholit izolaci, nechat holej drát a stínící oplet přetáhnout zpět na kabel, asi jako předkožku. Tzv. čtvrtvlnný dipól, chytám na to vše, nepotřebuju kupovat nějakou zbytečnou aktivní anténu.
50% signál je luxus, ale důležitá je jeho kvalita.

Settopbox netřeba řešit, vzal bych nějaký za pětikilo a bude. Stejně je ve všech jeden a tentýž šváb...
Proč nedat na střechu klasickou anténu a hyzdit si pokoj nějakou obludou s tykadly? Přínos zesilovačů bývá všelijaký.
Bydlím v Praze na kopci, mám anténu na střeše a pohoda - u většiny stanic signál cca 75% a kvalita nepadá pod 95%.

Tak zkusím ten koax, takže normálně kus koax. kabelu, na jednu stranu koncovku a na druhé straně oholit a stínění přetáhnout nazpět přes izolaci ano? Je to bezpečné, myšleno, jako jestli to nezničí antenní modul v přijímači, ale nemělo by ne? Díky.

Ano, je to naprosto bezpečný. Jen v nastavení přijímače vypni napájení antény, je to v tomto případě zbytečný.
Oholit asi 15cm, přetáhnout stínění, na konci zajistit, izolaci z drátu (vnitřní vodič v koaxu) taky stáhni, ať je holej.

I já jsem dříve přetahoval a pak jsem to řešil tak, že oholím vnější izolaci, ohnu drát s dielektrikem v místě oholení roztáhnu opletení a protáhnu bílá drát, čímž mi vznikne licna - pletený vodič. Ten přilepím lepící páskou ke kabelu, oholím bílé dielektrikum a mám improvizovaný dipol.Je to velmi rychlé a v ušetřeném čase se můžeš věnovat překožce.
Chci li něco silnějšího, dělám hrncovku - na hrnec průměr 20 cm naformuji kruh z měděného drátu, nechám mezeru 1 cm ve tvaru omega a připájím na symetrizační člen.
Nebo pro labužníky a estéty
[beznzvuek.jpg]