Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvb-t přijímač + anténa

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký byste mi doporučili Dvb-t přijímač a aktivní pokojovou anténu? Bude to určeno do RD pod kopcem, kde se nachází vysílač. nynní je signál cca 50% a to jsem vzdálen cca 300 metrů vzdušnou čarou. Jaké zesílení (zisk) na anténě bude třeba? Teď mám klasické 2 pruty a mini přijímač Dvb-t a chtěl bych jej nahradit.

Koukal jsem na antény od Evolve, ale to jsou prý hrůza a pak na přijímače Strong, další značky mně moc neříkají.

Díky moc.

I já jsem dříve přetahoval a pak jsem to řešil tak, že oholím vnější izolaci, ohnu drát s dielektrikem v místě oholení roztáhnu opletení a protáhnu bílá drát, čímž mi vznikne licna - pletený vodič. Ten přilepím lepící páskou ke kabelu, oholím bílé dielektrikum a mám improvizovaný dipol.Je to velmi rychlé a v ušetřeném čase se můžeš věnovat překožce.
Chci li něco silnějšího, dělám hrncovku - na hrnec průměr 20 cm naformuji kruh z měděného drátu, nechám mezeru 1 cm ve tvaru omega a připájím na symetrizační člen.
Nebo pro labužníky a estéty
[beznzvuek.jpg]